Informacinės technologijos

SID2021 minėjimas

Saugesnio interneto diena - tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Ji vyko vasario 9 d. Šios iniciatyvos tikslas yra atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį ypač vaikų ir jaunuolių naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyko visą savaitę.

Saugesnio interneto dieną mūsų gimnazija minėjo vasario 11 dieną Zoom platformoje. I-II gimnazijos klasės, subūrusios savo komandas, dalyvavo informacinių technologijų mokytojos Ingridos Kupčiūnienės organizuojamame SID2021 protmūšyje „Kurkime geresnį internetą kartu". Apie saugų internetą mokiniams pasakojo gimnazijos psichologas Lionius Demjanovas. Bendruomenės pareigūnė Irena Budrikienė kalbėjo apie tai, kaip atpažinti internetines grėsmes ir jų sėkmingai išvengti. Šešioms komandoms teko atlikti įvairias linksmas užduotis, susijusias su saugiu internetu. Geriausiai kryžiažodžio „Nepiratauk“ užduotį įveikė Ifg2 klasės komanda „Komanda X“, dėlionės užduotį greičiausiai atliko IIhs klasės komanda „Virusų valytojai“ , o dešifravimo užduotį „Stop grėsmė“ – IIfg1 klasės komanda. Pirmąją vietą pelnė II fg1 klasės mokinių komanda „Fenomenalistai“, antrąją vietą – II hs klasės komanda „Virusų valytojai“, o trečiąją vietą - Ihs klasės komanda „Internautai“. Dalyviai bus apdovanoti policijos įsteigtomis dovanėlėmis. Svarbiausias tikslas buvo pasiektas – mokiniai pakartojo saugaus naudojimosi internetu taisykles, atkreipė dėmesį į galimas grėsmes ir rizikas skaitmeninėje erdvėje bei smagiai praleido laiką komandose atlikdami įdomias užduotis.

Aistė ir Elzė Demjanovaitės, IIfg1

Sveikiname

Lietuvos mokinių informatikos olimpiados II etapo rezultatai:

10 klasė

III vietaArnas Šiūša, mokytoja Ingrida Kupčiūnienė.

12 klasė

III klasėAleksas Juzukonis, mokytoja Ingrida Kupčiūnienė.

Informacijos centras-biblioteka

Sveikiname

2020 lapkričio 9 d. – gruodžio 4 d. Lietuvoje įvyko 17-asis mokinių informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“. Geriausiai pasirodę Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazistai savivaldybėje:

bebras-lt-logo

9 klasės

I vieta – Justinas Lasota, Ifg1 kl. (115 taškai);

II vieta – Mija GavrišaitėIfg2 kl. (108 taškai).

10 klasės

I vieta – Aura Matuliūkštytė, IIfg1 kl.(133 taškai);

II vieta – Arnas Šiūša, IIfg1 kl. (123 taškai);

III vieta – Eimantas ŽukasIIfg2 kl. (119 taškai ).

Informacinių technologijų  mokytoja Ingrida Kupčiūnienė

Sveikiname

Sveikiname gimnazistus, kurie Lietuvos mokinių informatikos olimpiados mokyklos etape pasiekė gerų rezultatų.

Aleksas Juzukonis (IVft kl.) - I vieta,

Deividas Sabaliauskas (IIIft kl.) - II vieta,

Arnas Šiūša (IIfg1 kl.) - III vieta.

Linkime sėkmės rajono etape.

IT mokytojos

Paskaita „Programuotojas iš arti“

Spalio 10-25 dienomis visoje Europoje vyksta Kodavimo savaitė. Ta proga spalio 23 dieną IIfg2 klasės ir NŠ programos „Informatikos akademija“ nariai klausėsi paskaitos „Programuotojas iš arti“, kurią skaitė sertifikuotas programinės įrangos inžinierius Karolis Kursevičius (2012 – 2016 metais mokėsi mūsų gimnazijoje). Buvęs mokinys pristatė savo patirtį apie kurtą „Smart office“ sistemą Tieto programoje „Mėnuo su IT“. Savo kalboje ne kartą pabrėžė gero mentoriaus, knygų, komandinio darbo, planavimo, greitos informacijos paieškos, o, svabiausia, noro mokytis svarbą. Tokių dalykų išmoko dirbdamas SEB banke jaunesniuoju programuotoju, tarptautinėje komandoje Swedbank banke programinės įrangos inžinieriumi, altic Amadeus, Luminor banke, Bitėje programuotoju / konsultantu.

Pranešėjas yra susipažinęs su įvairiomis technologijomis: Java, JavaScript, React, Spring. Kalbdamas apie programuotojo darbą išskyrė vidinį ,,nematomos“ sistemos dalies kodavimą su C++, Java, Python ir „matomą“ išorinį programavimą su JavaScript, HTML, CSS. Karolis – „nematomos“ sistemos dalies koduojas. Tad jam komandoje tenka problemų sprendimo ieškojimas, projektavimas, diagramų kūrimas, testavimas ir klaidų ieškojimas, rankinis testavimas, testų kodavimas, dokumentavimas. Buvo pristatyti ir programinės įrangos kūrimo procesai (krioklio (angl. „Waterfall“) ir Agile metodas), paneigti mitai apie programuotojus, akcentuoti programuotojo darbo privalumai: atlyginimas, kolegos, nepriklausomybė, galimybės, iššūkiai, tobulėjimas, bet ir įvardinti keli trūkumai: sėdimas darbas, ilgos darbo valandos.

Dėkojame K. Kursevičiui už įdomią paskaitą ir linkime jam sėkmės startuolyje Craftsoft kuriant greitųjų paskolų platformą.

20201023_123843 20201023_123910

IT mokytoja Ingrida Kupčiūnienė