Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Karjeros centras

Apie formacininko – vaistininko specialybę

Gimnazijoje viešėjo Eurovaistinių atrankų vadybininkė Greta Kazačiūnaitė ir penkto kurso farmacijos studente iš LSMU Miglė.

Įdomioji informacija apie farmacininko specialybę:

  • studijuoti galima Vilniaus universitete arba Lietuvos Sveikatos mokslų universitete;
  • tai vientisosios studijos, trunkančios 5 metus, suteikiančios farmacijos magistro laipsnį;
  • kad taptumėte studentu, reikia būti išlaikius biologijos, matematikos, lietuvių kalbos, chemijos ar fizikos valstybinius brandos egzaminus;
  • 2023 metų konkursinis balas į valstybės finansuojamą vietą - 9,2, į valstybės nefinansuojamą vietą – 5,4;
  • galima vaistinėje dirbti nuo pirmo kurso ir derinti darbą su studijomis;
  • baigusiųjų įsidarbinimo galimybė – 100 proc.

Buvo įdomus, įtaigus specialybės pristatymas ir pradžiugimo dovanos aktyviausiems gimnazistams.

 

11 22 33 44

 

Karjeros koordinatorė Rita Marozienė 

 

Vizitas į Elektrėnų profesinio mokymo centrą

Elektrėnų profesinio mokymo centre pasitiko tvarkinga, šiuolaikiška, motyvuojanti mokymosi aplinka. EPMC karjeros specialistė Kristina Čarienė parodė, kokiose auditorijose mokosi profesinės mokyklos mokiniai informacinių ir ryšių technologijų aptarnavimo techniko, kosmetiko, renginių techninio aptarnavimo darbuotojo, elektriko, transporto priemonių remontininko specialybių. Specialybių galima pradėti mokytis po 10 arba po 12 klasės. Turintys pagrindinį išsilavinimą ir norintys kartu su profesine kvalifikacija įgyti vidurinį išsilavinimą, mokysis trejus metus, o turintys vidurinį išsilavinimą profesijos mokysis vienerius – dvejus metus. Moksleiviai gauna stipendiją nuo 23 eurų iki 120 eurų.

Įdomu yra tai, kad jau antrus metus mūsų gimnazija bendradarbiauja su EPMC. Mūsų gimnazistai mokosi ir EPMC „Nesudėtingos technologijos sušių gamybos“ profesinio modulio. Modulis vyksta gimnazijoje, gimnazistai gauna 23 eurų stipendiją. Tikimės, kad ir kitais mokslo metais gimnazistai turės šią galimybę.

 

1 2 3 4

 

Karjeros koordinatorė Rita Marozienė 

 

Dar kartą apie stojimą į aukštąsias mokyklas

1 2 3 4

 

Kokie reikalavimai bus keliami, norint studijuoti aukštojoje mokykloje?

Į šį klausimą gimnazijoje dar kartą atsakė SMK aukštosios mokyklos lektorius Pijus Kulikauskas.

Nuo šių metų pasikeitė stojimo į aukštąsias mokyklas tvarka. Stojant ir į valstybės finansuojamas, ir valstybės nefinansuojamas vietas reikia išlaikyti tris valstybinius egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir dar vieną, mokinio pasirinktą. Trijų valstybinių egzaminų vidurkis turi būti ne žemesnis nei 36, norint studijuoti universitete, ir bent 16, norint studijuoti kolegijoje. Matematikos egzaminas tampa būtinas. Gimnazistai šį egzaminą vadina pačiu sunkiausiu egzaminu, kai kam baisu jo neišlaikyti.

Ką daryti, jei matematikos egzaminas nepasiseka?

Šiuo atveju valstybės finansavimo tikrai nebus, bet piniginė investicija į mokymąsi – tikrai puiki investicija, kuri bus reikalinga visą gyvenimą, nes suteiks galimybę dirbti mėgstamą darbą. SMK siūlo studijų programas, susietas su profesiniu mokymu, studijuojant sudaroma galimybė dar kartą pasiruošti matematikos VBE ir po metų jį perlaikyti. Su išlaikytu matematikos egzaminu, nepraradus vienerių metų, galima įgyti profesinio bakalauro laipsnį ir tęsti studijas. Galimybė dar kartą pabandyti įveikti matematikos aukštumas ir per trejus metus pabaigti kolegines studijas – puikus šansas.

Socialinių mokslų kolegija yra didžiausia Lietuvoje nevalstybinė aukštoji mokykla, veikianti nuo 1994 metų. SMK yra įsikūrusi trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Šiuo metu kolegijoje studijuoja daugiau nei 4500 studentų. Kolegija siūlo platų studijų programų pasirinkimą informatikos, sveikatos, menų, verslo ir viešosios vadybos, teisės, socialinių mokslų studijų krypčių grupėse. 

 

Karjeros koordinatorė Rita Marozienė

 

Išvyka į Alytaus kolegiją

Kolegija – aukštoji mokykla, suteikianti profesinio bakalauro laipsnį. Apsilankę joje išgirdome daug naujų terminų: fakultetas, dekanas, prodekanas, katedra, katedros vedėjas, studijų programa, paskaita, lektorius.

Alytaus kolegija turi 5 fakultetus: inžinerijos, informatikos, sveikatos mokslų, technologijų mokslų, verslo ir viešosios vadybos. Fakultetuose pačios paklausiausios specialybės yra slauga, kineziterapija, transporto ir statybos inžinerija, multimedija ir vizualinė komunikacija, maisto produktų technologija, transporto ir logistikos verslas, buhalterinė apskaita.

Mūsų pažintis su kolegija prasidėjo nuo inžinerijos fakulteto, kur ruošiami automobilių transporto inžinieriai, apsilankėme pastatų vėdinimo sistemų laboratorijoje. Toliau - sveikatos mokslų laboratorijos, kuriose studentai mokosi atlikti medicinines procedūras su manekenais. Viena mūsų gimnazistė net pamėgino padaryti dirbtinį kvėpavimą manekenui. Tai buvo gan įdomus reginys.

Informacinių technologijų fakultete pamatėme, kaip studentai mokosi kolegijoje informacinių technologijų: jiems padeda virtualios realybės akiniai, 3D spausdintuvai, skeneris, kuris naudojamas kuriant VR žaidimus. Informatikos fakultete buvo labai daug Apple kompiuterių.

Laisvalaikį studentai gali leisti sportuodami, užsiimdami kita savo mėgstama veikla. Gaila, bet nepamatėme, kaip STEAM laboratorijoje yra mokoma maisto produktų technologijų. Mus pakvietė atvykti dar kartą dalyvauti šokolado gamybos dirbtuvėse, kad galėtume su specialiu spausdintuvu atsispausdinti norimos formos šokoladą.

 

1 2 3 4

  

Mangirdas Misevičius, Simonas Nauckūnas, I hs1 

 

Susitikimas su VDU ŽŪ akademijos ir „DOJUS agro“ atstovais

Apie žemės ūkio naujoves ir galimybes gimnazistai daug dalykų sužinojo susitikime su VDU ŽŪA profesoriumi, technologijos mokslų daktaru Egidijumi Šarauskiu ir „DOJUS agro“ personalo skyriaus specialiste Laura Dapkevičiene.

VDU ŽŪA – aukštoji mokykla, ruošianti puikius žemės ūkio specialistus ir darbuotojus įmonėms, susijusioms su žemės ūkiu. Buvo paminėtos puikios galimybės įsikurti studentams studentų miestelio bendrabučiuose, puikios galimybės mokytis šiuolaikiškai įrengtose auditorijose ir laboratorijose. Studentų laukia agronomijos, bioekonomikos plėtros, inžinerijos, miškų ir ekologijos fakultetai. Baigus universitetą galima ne tik šiuolaikiškai ūkininkauti, bet ir įsidarbinimo galimybės puikios. Mokymasis universitete padeda pagrindus ir tokims ateities profesijoms kaip dronų technologai, hidrologai, maisto inovacijų kūrimo mokslininkai, tiksliosios žemdirbystės technologai.

 

1 2 3 4

 

Karjeros koordinatorė Rita Marozienė  

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 98 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1311
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5286135
http://1rxpills.com/