Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Karjeros centras

Dar kartą apie stojimą į aukštąsias mokyklas

1 2 3 4

 

Kokie reikalavimai bus keliami, norint studijuoti aukštojoje mokykloje?

Į šį klausimą gimnazijoje dar kartą atsakė SMK aukštosios mokyklos lektorius Pijus Kulikauskas.

Nuo šių metų pasikeitė stojimo į aukštąsias mokyklas tvarka. Stojant ir į valstybės finansuojamas, ir valstybės nefinansuojamas vietas reikia išlaikyti tris valstybinius egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir dar vieną, mokinio pasirinktą. Trijų valstybinių egzaminų vidurkis turi būti ne žemesnis nei 36, norint studijuoti universitete, ir bent 16, norint studijuoti kolegijoje. Matematikos egzaminas tampa būtinas. Gimnazistai šį egzaminą vadina pačiu sunkiausiu egzaminu, kai kam baisu jo neišlaikyti.

Ką daryti, jei matematikos egzaminas nepasiseka?

Šiuo atveju valstybės finansavimo tikrai nebus, bet piniginė investicija į mokymąsi – tikrai puiki investicija, kuri bus reikalinga visą gyvenimą, nes suteiks galimybę dirbti mėgstamą darbą. SMK siūlo studijų programas, susietas su profesiniu mokymu, studijuojant sudaroma galimybė dar kartą pasiruošti matematikos VBE ir po metų jį perlaikyti. Su išlaikytu matematikos egzaminu, nepraradus vienerių metų, galima įgyti profesinio bakalauro laipsnį ir tęsti studijas. Galimybė dar kartą pabandyti įveikti matematikos aukštumas ir per trejus metus pabaigti kolegines studijas – puikus šansas.

Socialinių mokslų kolegija yra didžiausia Lietuvoje nevalstybinė aukštoji mokykla, veikianti nuo 1994 metų. SMK yra įsikūrusi trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Šiuo metu kolegijoje studijuoja daugiau nei 4500 studentų. Kolegija siūlo platų studijų programų pasirinkimą informatikos, sveikatos, menų, verslo ir viešosios vadybos, teisės, socialinių mokslų studijų krypčių grupėse. 

 

Karjeros koordinatorė Rita Marozienė

 

Susitikimas su VDU ŽŪ akademijos ir „DOJUS agro“ atstovais

Apie žemės ūkio naujoves ir galimybes gimnazistai daug dalykų sužinojo susitikime su VDU ŽŪA profesoriumi, technologijos mokslų daktaru Egidijumi Šarauskiu ir „DOJUS agro“ personalo skyriaus specialiste Laura Dapkevičiene.

VDU ŽŪA – aukštoji mokykla, ruošianti puikius žemės ūkio specialistus ir darbuotojus įmonėms, susijusioms su žemės ūkiu. Buvo paminėtos puikios galimybės įsikurti studentams studentų miestelio bendrabučiuose, puikios galimybės mokytis šiuolaikiškai įrengtose auditorijose ir laboratorijose. Studentų laukia agronomijos, bioekonomikos plėtros, inžinerijos, miškų ir ekologijos fakultetai. Baigus universitetą galima ne tik šiuolaikiškai ūkininkauti, bet ir įsidarbinimo galimybės puikios. Mokymasis universitete padeda pagrindus ir tokims ateities profesijoms kaip dronų technologai, hidrologai, maisto inovacijų kūrimo mokslininkai, tiksliosios žemdirbystės technologai.

 

1 2 3 4

 

Karjeros koordinatorė Rita Marozienė  

 

Studijų mugė Kaune Žalgirio arenoje

11

Sausio 18 dieną Kaune Žalgirio arenoje vyko Studijų mugė. Kaip ir kiekvienais metais, mūsų gimnazistai aktyviai dalyvavo šiame renginyje. Net du kartus gimnazijos autobusas vyko į Kauną su I – IV klasių gimnazistais ieškoti atsakymo į klausimus, kuo būti ir kur mokytis. Turint svajonę lengviau planuoti savo ateitį. Svarbiausia atsakymus rasti ketvirtokams. Pasikeitę stojimo į valstybės nefinansuojamas vietas reikalavimai sukėlė sumaištį tarp ketvirtokų, kurie buvo nusprendę nelaikyti matematikos valstybinio brandos egzamino. Jei matematikos egzaminas taps neįveikiamas, profesinis mokymas, pailgindamas mokymosi laiką, gali sudaryti galimybes įstoti į aukštąsias mokyklas ir įgyvendinti kai kurių gimnazistų svajones.

 

Karjeros koordinatorė Rita Marozienė, IV klasių kuratorė Virginija Unguraitienė 

 

„Makaronų tiltai 2024“ čempionato etapas gimnazijoje

Vilnius TECH universitetas jau ne vienerius metus organizuoja įdomų čempionatą, kurio metu Lietuvos moksleiviai konstruoja tiltus iš makaronų spageti ir plastilino. Ši veikla labai patiko ir gimnazistams. Net 12 komandų po 4 mokinius rungėsi, kurios komandos pastatytas tiltas išlaikys didžiausią svorį. Azarto ir intrigos buvo daug. Pirmiausiai reikėjo prisiminti fizikos dėsnius. Bet kokia medžiaga gali patirti 3 rūšių apkrovą: tempimą, gniuždymą ir lenkimą. Esant per didelei apkrovai, medžiaga lūžta. Kas geriau sugalvojo, kaip sutvirtinti makaronus, kad atlaikytų apkrovą, tas ir laimėjo šį čempionato etapą gimnazijoje.

I vieta atiteko I KTU komandai: Emilija Marija Brazytė, Austėja Kertenytė, Gabija Davalgaitė, Mileta Garmutė.

II vietą užėmė I hs2 komanda: Rokas Draučiūnas, Aurimas Šalomskas, Emilis Bezborodovas, Simonas Švenčionis.

III vieta - I hs1 komandai: Patricija Norbajevaitė, Ugnė Mikalajūnaitė, Goda Naudžiūnaitė, Kamilė Čiurinskaitė.

Sveikiname nugalėtojus!

Pirmos vietos laimėtojos Emilija Marija, Austėja,Gabija ir Mileta buvo pakviestos atvykti į finalinį „Makaronų tiltai 2024“ čempionato etapą Vilniuje, Vilnius TECH universitete. Pavasarį važiuosime.

 

1 2 3 4 5 6 7 8
 

 

Karjeros koordinatorė Rita Marozienė 

 

Viskas apie Lietuvos kariuomenę

Kariuomenė, batalionas, būrys, kuopa, šauktinis, karys, savanoris... Žinoma, tai informacija apie Lietuvos kariuomenę.

Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos kariai Ramūnas ir Tomas viešėjo mūsų gimnazijoje. Gimnazistai trečiokai sužinojo daug dalykų apie Lietuvos kariuomenės pratybas, dalyvavimą tarptautinėse misijose, bendradarbiavimą su sąjungininkais, sausumos, oro ir jūrų karines pajėgas, specialiųjų operacijų pajėgų diversines užduotis, logistikos pajėgas. Ketvirtokams buvo svarbu, kuo skiriasi šauktinis nuo šauktinio savanorio, kaip jais tampama. Pasirodo, savanoriškas karo tarnybos pasirinkimas leidžia šauktiniui užsidirbti didesnę sumą pinigų ir pasirinkti tarnybos vietą Lietuvoje. Atlikta 9 mėnesių karo prievolė leidžia pasididinti konkursinį balą, stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Nereikia pamiršti, kad Lietuvos kariuomenė yra vienas iš didžiausių darbdavių Lietuvoje. Už vengimą atlikti karo prievolę taikomos atitinkamos baudos.

Ginti Tėvynę yra kiekvieno jaunuolio pareiga. Laikas, praleistas kariuomenėje, nėra sustabdytas gyvenimas, tai pats gyvenimas.

 

1 2 3 4
 

 

Karjeros koordinatorė Rita Marozienė 

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 177 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1301
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5237574
http://1rxpills.com/