Geografija

Kaišiadorių rajono mokinių GEOGRAFIJOS olimpiados laimėtojai

Sveikiname rajono mokinių GEOGRAFIJOS olimpiados „Globalizacija – tarp galimybių ir iššūkių”, vykusios kovo 1 d., nugalėtojus ir prizininkus!

9 klasių grupė

I vieta – Greta Gabrėnaitė (I fg)

III vieta – Gabrielė Maleckaitė(I fg)

10 klasių grupė

I vieta – Martynas Juzukonis (II fg)

III vieta – Gustė Sabanskytė (II fg)

11 klasių grupė

I vieta – Lukas Čėsna (III bm-ft1)

II vieta – Gabija Melinskaitė (III bm-ft1)

III vieta – Tomas Šukys (III bm-ft1)

12 klasių grupė

I vieta – Erika Stankevičiūtė (IV hs)

II vieta – Kotryna Zabarauskaitė (IV bm-ft)

III vieta – Miglė Sunelaitytė (IV hs)

XXIX respublikinėje geografijos olimpiadoje, kuri vyks š.m. gegužės 4-6 d. Druskininkuose, dalyvaus Lukas Čėsna (III bm-ft1).

Kaišiadorių rajono mokinių GEOGRAFIJOS olimpiadoje

Sveikiname rajono mokinių GEOGRAFIJOS olimpiados „Afrika - gamtos įvairovės ir negandų žemynas", vykusios kovo 2 d., nugalėtojus ir prizininkus! geografija logo 2

9 klasių grupė

I vieta – Martynas Juzukonis (I fg)

10 klasių grupė

III vieta – Lukas Čėsna (II fg)

11 klasių grupė

II vieta – Kotryna Zabarauskaitė (III bm-ft)

III vieta – Erika Stankevičiūtė (III hs)

12 klasių grupė

I vieta – Nerijus Kostikovas (IV bm)

II vieta – Karolis Kursevičius (IV ft)

III vieta – Karolina Aleknaitė (IV bm)

XXVIII respublikinėje geografijos olimpiadoje, kuri vyks š.m. gegužės 5-7 d. Ignalinoje, dalyvaus Nerijus Kostikovas ir Karolis Kursevičius.

Geografijos mokytoja Asta Tamulevičienė

Mokyklinis geografijos konkursas „Metų geografas“

Š.m. vasario 25 d. gimnazijos informaciijos centre - bibliotekoje vyko mokyklinis geografijos konkursas „Metų geografas“. Sveikiname šio konkurso nugalėtojus ir prizininkus! Geografijos konkursas 2016

I klasių grupė

I vieta – Martynas Juzukonis (I fg)

II vieta – Augustina Šareikaitė (I f)

III vieta – Urtė Petronytė (I fg)

II klasių grupė

I vieta – Lukas Čėsna (II fg)

II vieta – Judilė Bernackaitė (II fg)

III klasių grupė

I vieta – Erika Stankevičiūtė (III hs)

II vieta – Kotryna Zabarauskaitė III bm-ft)

III vieta – Ieva Jasonaitė (III hs)

IV klasių grupė

I vieta – Nerijus Kostikovas (IV bm)

II vieta – Karolis Kursevičius (IV ft)

III vieta – Tadas Stravinskas (IV ft)

XVI Nacionaliniame mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkurse, kuris vyks š.m. balandžio 2 d. Lietuvos edukologijos universitete, dalyvaus Martynas Juzukonis, Lukas Čėsna, Erika Stankevičiūtė ir Nerijus Kostikovas.

„AZIMUTO“ nariai tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTURE 2016

Adventure 2016Sausio 22 dieną geografijos klubo „Azimutas“ nariai lankėsi tarptautinėje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „ADVENTURE 2016“. Parodoje savo veiklą pristatė 200 turizmo bendrovių iš 20 pasaulio šalių bei 44 Lietuvos miestai. Lietuvos turizmo informacijos centrai pristatė miestų, miestelių ir kaimo turizmo galimybes, kvietė susipažinti su aktyvaus poilsio praleidimo naujovėmis. Tarp jų buvo ir Kaišiadorių rajono stendas, kuriame turizmo ir verslo informacinio centro darbuotojai kvietė išbandyti jų parengtas užduotis ir taip dar geriau pažinti savo kraštą.

Parodoje vyko daug įdomių renginių: susitikimų su žymiais keliautojais, Lietuvos regionų pristatymų, iš kurių vienas buvo skirtas šių metų Lietuvos kultūros sostinei – Telšiams. Mokiniams buvo organizuojamas žinių konkursas „Pažink Lietuvos miestus“, kurį vedė mums gerai pažįstamas geografijos vadovėlių autorius Rytas Šalna. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazistai, tai Martynas Juzukonis (Ifg), Greta Karvelytė (IIf), Erika Stankevičiūtė (IIIhs), Karolina Aleknaitė (IVbm). Nors prizinių vietų mūsų gimnazistai ir neiškovojo, tačiau pagilino savo geografines žinias ir sužinojo daug naudingos apie įvairiausius Lietuvos miestus informacijos, kuri, tikimės, pravers tolimesnėse klubo kelionėse.

Rūta Nevedomskaitė, III bm-ft

„Azimuto“ nariai Trakų nacionaliniame parke

Šį rudenį geografijos klubo „Azimutas“ nariai aplankė senąją Lietuvos sostinę, lietuviškąja Veneciją, - Trakus.

Pirmiausia atvykę į Trakus užsukome į S. Šapšalo karaimų tautos muziejų. Jame susipažinome su šios tautos atsikėlimo į Trakus, kartu ir į Lietuvą, istorija, su jos kultūra, buitimi, religija ir dabartiniu gyvenimu. Vėliau apžiūrinėdami miesto apylinkes keliavome į Trakų pusiasalio pilies buvusią Dominikonų vienuolyno koplyčią, kurioje dabar veikia sakralinio meno ekspozicija. Šioje turtingoje ekspozicijoje demonstruojama daugiau kaip 200 liturginių dirbinių. Po to apsilankėme senoviniame Vytinės laive ir susipažinome su šio prekybinio laivo naudojimo galimybėmis. Paklausėme šio laivo šafaro (laivo kapitono) Vlado pasakojimo apie Vytinės gyvavimo istoriją, taip pat pasimokėme rišti įvairius mazgus, pinti virves ir šiaip įdomių gudrybių, kaip išgyventi gamtoje. Išvyką užbaigėme grožėdamiesi vaizdais, atsiveriančiais iš Užutrakio dvaro.

Judilė Bernackaitė, II fg

Kovas 2018