Geografija

Respublikinėje geografijos olimpiadoje

2.1Gegužės 2–4 d. Kaune, A. Puškino gimnazijoje, įvyko XXX Lietuvos mokinių geografijos olimpiados „Lietuva pasaulyje -  pasaulis Lietuvoje” respublikinis etapas. Į olimpiadą atvyko gabiausi ir geriausi Lietuvos geografai, t.y. 78 mokiniai iš daugiau kaip 30 Lietuvos savivaldybių.

Olimpiados metu dalyviai turėjo atlikti teorines ir  vaizdines užduotis, geografinį tyrimą internete ir geografinio tako užduotis. Kaišiadorių rajonui ir mūsų gimnazijai olimpiadoje atstovavo Lukas Čėsna (IV bm-ft1). Gerai atlikęs užduotis Lukas pateko tarp 25 geriausių dalyvių. Daugiau informacijos http://geografija.lt/2018/05/kaunas-2018/

Džiaugiamės Luko rezultatu, labai geru pasirengimu olimpiadai, dideliu noru tobulėti  ir meilę geografijos mokslui.

Lietuvos geomokslų olimpiados II etapas

22018 m. balandžio 27 d. mūsų gimnazistės Ieva Jurevičiūtė (I fg) ir Augustina Šareikaitė (III ft-bm) dalyvavo II Lietuvos geomokslų olimpiados etape.

II-ame etape dalyviams reikėjo atlikti įvairius eksperimentus lauke ir laboratorijose, išspręsti praktinius bei teorinius uždavinius ir pristatyti grupinį mokslinį pranešimą. Keturi geriausiai olimpiadoje pasirodę moksleiviai įgijo teisę atstovauti Lietuvai tarptautinėje Žemės mokslų olimpiadoje Tailande  2018 m. rugpjūčio 8-17 d.

Už geriausią mokslinį pranešimą  specialiu prizu apdovanoti  Ieva Jurevičiūtė (Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija), Andrius Minelga (Kauno technologijos universiteto gimnazija), Gabija Vasiliauskaitė (Kauno technologijos universiteto gimnazija), Emilija Marija Zakardonskytė (Jonavos Senamiesčio gimnazija). Skiriant šią nominaciją buvo vertinamas pranešimo turinys, komandinis darbas ir kūrybiškumas. Daugiau informacijos http://www.lgeo.chgf.vu.lt/

Ačiū gimnazistėms už puikų pasirodymą geomokslų olimpiadoje, aktyvų dalyvavimą rengiant mokslinį pranešimą ir didelį norą tobulėti.

Mūsų gimnazistai geomokslų olimpiadoje

LGO2018 m. kovo 2 dieną VU Geomokslų institutas moksleivius sukvietė į 1-ąją Lietuvos geomokslų olimpiadą. Tai puiki proga pasitikrinti savo žinias apie mūsų planetą, taip pat iškovoti teisę atstovauti Lietuvai tarptautinėje Žemės mokslų olimpiadoje.

Pirmojo etapo metu buvo vertinamos teorinės mokinių žinios geomokslų (geologija, fizinė geografija, hidrologija, meteorologija, astronomija) ir kiek tai susiję su užduočių sprendimu chemijos, fizikos, matematikos srityse.

Antrojo etapo metu bus vertinamos ne tik teorinės bei praktinės žinios, bet mokinių kūrybiškumas, kritinis mąstymas, komandinio darbo įgūdžiai, anglų kalbos žinioms ir kt. Olimpiados metu 4 geriausiai pasirodę mokiniai įgyja teisę atstovauti Lietuvai IESO (Tarptautinė Žemės mokslų olimpiada (angl. International Earth Science Olympiad)).

Pirmajame etape dalyvavo 119 moksleivių iš visos Lietuvos. Iš mūsų gimnazijos olimpiadoje dalyvavo šešios gimnazistės, tai Augustė Matuliukštytė (Ifg), Ieva Jurevičiūtė (Ifg), Simona Jurevičiūtė (Ifg), Greta Gabrėnaitė (IIfg), Augustina Šareikaitė (IIIft-bm) ir Paulina Šakaitė (IIIbm).

Geomokslų olimpiadoje puikiai sekėsi Ievai Jurevičiūtei ir Augustinai Šareikaitei. Jos pakliuvo tarp geriausių ir yra pakviestos į antrąjį etapą.

Daugiau skaitykite  http://www.lgeo.chgf.vu.lt/wp-content/uploads/2018/03/Vertinimo_komisija_galutinis_2018.pdf

Linkime Ievai ir Augustinai sėkmės antrajame olimpiados etape.

Geografijos mokytoja Asta Tamulevičienė

Rajono geografijos olimpiados „Lietuva pasaulyje – pasaulis Lietuvoje“rezultatai

Geografijos olimpiadaI (9) klasių grupėje

I vieta – AUGUSTĖ MATULIŪKŠTYTĖ (I fg)

II vieta – IEVA JUREVIČIŪTĖ (I fg)

III vieta – SIMONA JUREVIČIŪTĖ (I fg)

II (10) klasių grupėje

II vieta – GRETA GABRĖNAITĖ (II fg)

III (11) klasių grupėje

I vieta – AUGUSTINA ŠAREIKAITĖ (III ft-bm)

II vieta – DEIMANTĖ GRAŽELYTĖ (III bm)

III vieta – PAULINA ŠAKAITĖ (III bm)

IV (12) klasių grupėje

I vieta – LUKAS ČĖSNA (IV bm-ft)

II vieta – GABIJA MELINSKAITĖ (IV bm-ft)

III vieta – IEVA RIMAITĖ (IV bm-ft)

Rajoninėje geografijos olimpiadoje puikų rezultatą pasiekė LUKAS ČĖSNA, kuris yra pakviestas dalyvauti respublikiniame geografijos olimpiados etape. Apie Luko rezultatus daugiau: http://geografija.lt/2018/03/2018-m-ii-turo-geografijos-olimpiados-rezultatai-praeinamasis-balas/#more-20650

Džiaugiamės visų dalyvių rezultatais ir sveikiname juos. Linkime Lukui sėkmės tolimesniame etape.

Geografijos mokytoja Asta Tamulevičienė

GEOGRAFIJOS OLIMPIADA „MANO GAUBLYS“

geografija 2018Populiarindama geografiją ir skatindama domėtis ja, Lietuvos geografijos mokytojų asociacija 2018 m.  kovo 1 d. organizavo VII olimpiadą „MANO GAUBLYS“. Olimpiadoje buvo kviečiami dalyvauti  9-12 klasių geografijos mokomuoju dalyku besidomintys moksleiviai, kurie turėjo galimybę varžytis mokyklos mastu savo klasės kategorijose.

Šioje olimpiadoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai Skelbiame rezultatus ir sveikiname prizininkus.

I (gimnazijos) klasių grupė

1 vieta – Ieva Jurevičiūtė Ifg