Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Renginiai

„Žmogaus vertė“

20220512 102815 20220512 102823II hs klasės mokiniai dalyvavo klasės renginyje - paskaitoje „Žmogaus vertė". Renginį vedė Kaišiadorių vyskupijos šeimos centro vadovė Judita Bernatonienė. Paskaitoje buvo kalbama apie tai, kas yra žmogus, kokia yra žmogaus vertė, nuo ko ji priklauso. Kad sužinotume, kokia yra tikroji žmogaus vertė, leidomės į diskusijas, interpretavome istorinius įvykius ir įsitikinome, kad kiekvienas esame vertingi. Supratome, kad žmogus (gyvybė) yra didžiausia vertybė, kad ją sunaikinęs žmogus nepajėgus jos atkurti. Todėl privalome ją saugoti ir tausoti.

 

Kornelija Pigagaitė, II hs

Fotografijos Janinos Kuliešienės

 

 

(Ne)vaikiškai apie spektaklį

alytuje alytus1

Gimnazijos trečiokai apsilankė Alytuje ir miesto teatre žiūrėjo spektaklį intriguojančiu pavadinimu „(Ne)vaikiški žaidimai“. Jaunimui skirtas spektaklis, aštri socialinė drama, išryškinanti šiuolaikinės Lietuvos aktualijas, gvildena ir tėvų-vaikų santykių, ir jaunimo tarpusavio bendravimo problematiką. Tai gana realistinė šiuolaikinės šeimos, gyvenančios ne pagal visiems priimtinus standartus, karikatūra. Štai kokie įspūdžiai po spektaklio: „Buvau priblokšta spektaklio tikrumo – realios mūsų vartojamos kalbos ir problemų, kurias matyti štai taip, priešais save, buvo tarsi dūris į nugarą. Nustebino“, „Spektaklis sukrėtė, nes yra netradicinis. Jis mane paliko „be žodžių“ ir privertė susimąstyti. Rekomenduoju!“, „Spektaklis paliko ilgalaikį įspūdį ir mintyse vietos jį „suvirškinti“.

 

Refleksija po spektaklio tokia: nė vienas nenorėtume gyventi tokioje šeimoje, kokią matėme scenoje (amoralią, tinginčią dirbti, neauklėjančią vaikų) ir džiaugiamės, kad gyvename gražiose, mylinčiose šeimose.

 

 „Rašaluotų pirštų“ trečiokės korespondentės 

 

Kviečiame

Maloniai kviečiame į tradicinę lietuvių liaudies šokių vakaronę. Šoksime gegužės 12 d. 17 val. gimnazijos aktų salėje.

Laukiame visų.

 

Muzikos mokytojas Česlovas Kriščiūnas

 

 

Kitokios pilietiškumo pagrindų pamokos

I fg ir II hs klasių moksleiviai turėjo neįprastas pilietiškumo pagrindų pamokas. Jas vedė buvęs gimnazijos auklėtinis, istorikas, politikos mokslų magistras Tautvydas Krilavičius. Dabar Tautvydas dirba Kaišiadorių savivaldybės mero patarėju. Svečias, kalbėdamas apie savo įvairią popamokinę veiklą gimnazijoje, sakė, kad labai svarbu gyvenime turėti tikslus ir jų siekti, ugdyti pasitikėjimą savimi, nuolat plėsti akiratį, domėtis įvairiais dalykais. Tai ir padėjo jam eiti į priekį. Tautvydas sakė: „Jeigu galvoji, kad negali, tai ir negali! Jeigu galvoji, kad gali, vadinasi, gali tai padaryti!“ Svečias papasakojo apie savo patarėjo darbą, dviejų mėnesių stažuotę Europos Taryboje, įsikūrusioje Strasbūre. Laisvalaikiu jis mokosi prancūzų, italų kalbų, vaidina Kaišiadorių mėgėjų teatre, ruošia knygą apie kraštietį, gimusį Guronių kaime, filologą Benediktą Kazlauską.

Kamilės Urulevičiūtės iš I fg klasės įspūdžiai po pamokos: „Manau, kad Tautvydo apsilankymas mūsų gimnazijoje, jo gyvenimiškos įžvalgos įkvėpė mus naujiems darbams. Aš įgijau daugiau motyvacijos, pasitikėjimo savimi. O tai yra vienos iš vertingiausių, svarbiausių žmogaus savybių. Tautvydas yra gyvas įrodymas, kad jeigu yra noro ir turi svajonių – gali būti visur, kur pats nori. Svarbiausia – nusiteikimas ir sustoti neleidžianti frazė „tu gali“. Kiekvienas iš mūsų galėtume pasimokyti drąsos, ryžtingumo iš Tautvydo ir iš gyvenimo pasiimti tiek, kiek galime, o tų galimybių svarbu nepramiegoti.“

 

IMG_4222 IMG_4224 IMG_4228 IMG_4229

 

Bibliotekininkė Regina Demjanovienė

 

Pasaulinė vandens diena

Netinka pasakyti, kad tu reikalingas gyvybei, tu pats esi gyvybė.

Tu pats didžiausias turtas Pasaulyje.

Antuanas de Sant Egziuperi

 

1

Kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo naudą kiekvienam iš mūsų. Mūsų gimnazijojoje ši diena buvo paminėta organizuojant vaisių, daržovių ir prieskoninių žolelių vandens degustavimą. Ilgųjų pertraukų metu gimnazijos valgykloje mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę dalyvauti viktorinoje „Ką žinai apie vandenį?“, atsakyti į klausimus ir laimėti prizus - siurprizus.

Mokiniai atsakinėdami į viktorinos klausimus sužinojo arba prisiminė, kad žmogaus kūną sudaro apie 60-70 proc. vandens;

per dieną paaugliams ir suaugusiems reikia išgerti 7-8 stiklines vandens; vanduo padeda virškinti maistą ir įsisavinti maistines medžiagas, išvalyti organizmą, palaikyti normalią kūno temperatūrą, palaikyti smegenų veiklą ir stiprius kaulus bei raumenis; per metus žmogus išgeria 1000 litrų vandens; vidutiniškai per dieną žmogus netenka 2 litrų vandens;  žmogus be vandens išgyventų savaitę; vandens trūkumo organizme požymiai – galvos skausmas, išdžiūvusi burna, sausa oda, tamsus šlapimas;  97 proc. Žemės vandenų yra sūrus; vanduo užima 75 proc. planetos paviršiaus.

Ačiū mokiniams ir mokytojams, dalyvavusiems viktorinoje, gimnazijos valgyklos darbuotojoms, padėjusioms paruošti aromatingus vandens gėrimus, Kaišiadorių visuomenės sveiktos biurui už išradingus prizus.

Gerkime vandenį ir visada būkime sveiki.

 

Socialinė pedagogė Daiva Janonienė, VSS Inga Petrauskienė 

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Birželis 2022
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 43 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
60
Straipsniai
986
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
4940150
http://1rxpills.com/