Nacionalinis diktantas 2024 gimnazijoje

IMG 0744Po ketverių metų pertraukos vėl buvo rašomas  Nacionalinis diktantas. Gimnazija prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ir su Lietuvos žmonėmis bei užsienio lietuviais, kuriems rūpi gimtoji kalba, rašė diktantą.

Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, ja kalbėti ir rašyti. Konkurso šūkis „Rašyk. Klysk. Išmok“. Konkursas organizuojamas keturioliktą kartą.

Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Gružauskienė

Motyvacinė fizinio aktyvumo pamoka

Visi suvokiame, kad bet kuri fizinė veikla yra naudinga ir kūnui, ir protui. Reguliarus fizinis aktyvumas yra tarsi maistas mūsų raumenims, padeda kontroliuoti kūno būklę ir svorį, pagerinti sveikatą ir nuotaiką, sumažinti su nutukimu siejamų ligų riziką, mokiniams padeda pasiekti gerų mokymosi rezultatų. Tačiau gimnazijos kasdienybėje fizinio ugdymo mokytojai pastebėjo, kad mokiniai teikia pirmenybę kitoms pamokoms ar užsiėmimams užuot dalyvavę fizinio ugdymo pamokoje, todėl gimnazistų fizinio pajėgumo rezultatai kasmet prastėja, sumažėjusi mokinių motyvacija sportuoti. O būtent fizinio ugdymo pamoka yra ta galimybė, kuomet mokiniai gali tobulinti savo fizines ypatybes (jėgą, ištvermę, lankstumą), kurių jiems reikia atliekant fizinius darbus, sportuojant.

2024 m. kovo 1 d. gimnazijoje vyko motyvacinė fizinio ugdymo pamoka, kuri buvo skirta II - ų gimnazijos klasių mokiniams. Gimnazijos fizinio ugdymo mokytojai Laimutė Kursevičienė ir Rolandas Morkūnas pateikė statistinius duomenis, kaip mokiniams sekasi įveikti fizinio pajėgumo normatyvus, aptarė iškylančias problemas, sėkmės pavyzdžius.

Paskaitoje dalyvavo Kaišiadorių r. sav. meras Šarūnas Čėsna, tarybos narys Kęstas Moroza ir bėgimo aplink Žaslių ežerą iniciatorius Albertas Lakštauskas. Šie kaišiadoriečiai, nepaisydami pareigų ir užimtumo, yra vieni fiziškai aktyviausių rajone, mielai dalinosi savo žiniomis ir patirtimi apie fizinį aktyvumą. Pasakojo, kada ir kas juos įkvėpė judėti, ragino gimnazistus būti fiziškai aktyvius, paaiškino, kodėl būtina paisyti fizinio aktyvumo rekomendacijų tiek mokiniams, tiek suaugusiems norint išlikti sveikiems, stipriems, laimingiems ir darbingiems.

Tikimės, kad geras pavyzdys užkrėtė ne vieną gimnazistą noru sportuoti, būti fiziškai aktyviais ir sveikais žmonėmis.

VSS Inga Petrauskienė, socialinė pedagogė Daiva Janonienė

Nugalėtojų taurė – mūsų gimnazistų rankose

Mūsų gimnazijoje vyko štangos stūmimo varžybos, kuriose dalyvavo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos, Žiežmarių gimnazijos ir Palomenės pagrindinės mokyklos komandos. Varžybose geriausiai pasirodė ir taurę iškovojo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos sportininkai.

Atskirose svorio kategorijose nugalėtojais tapo ir prizines vietas užėmė šie mūsų gimnazijos mokiniai: iki 64 kg svorio grupėje Arnas Kveraga (III hs) – 1 vieta, Dominykas Petraitis (II KTU) – 3 vieta. Iki 73 kg svorio grupėje vietos pasiskirstė taip: Kajus Grenda (III bm-hs) – 1 vieta, Paulius Ratkevičius (IV ft-hs) – 3 vieta. Daugiau nei 82 kg svorio grupėje Erikas Ronis (III bm-ft) užėmė 1 vietą, Emilis Bezborodovas (I hs2) – 2 vietą.

Merginų grupės pasiekimai: Kamilė Kveragaitė (I a) – 2 vieta, Miglė Švenčionytė (IV ft-hs) – 3 vieta. Varžybose taip pat dalyvavo ir kiti gimnazistai: Aringas Kertenis (IV hs2), Orentas Gordejevas (II a), Ulė Svorobovičiūtė (II KTU).

stanga1 stanga2 stanga3 stanga4

Miglė Švenčionytė, IV ft-hs

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

IMG 9543

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Džiaukimės ir didžiuokimės savo valstybe, išlaikykime tikėjimą ir pasitikėjimą ja bei vieni kitais.

Džiaugiamės trečia vieta respublikiniame konkurse

20240208 1543381

Jau antrą kartą Kauno jėzuitų gimnazijoje vyko respublikinis konkursas „Įdomusis chemijos pasaulis“. Konkurse mūsų gimnazijai atstovavo II KTU klasės gimnazistės Liepa Staninaitė ir Melita Ašmenaitė ir I KTU -  Austėja Kertenytė bei Emilija Marija Brazytė. Džiaugiamės, kad konkursantėms puikiai pavyko atlikti eksperimentines ir teorines užduotis, atsakyti į klausimus protmūšyje, įveikti daug stiprių komandų ir užimti trečią vietą.

Chemijos mokytoja Laima Sabaliauskienė