Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Renginiai

Kviečiame

plakatas

Bohemiškasis Vilnius

Darganotą ir lietingą gegužės 10 dieną kartu su istorijos mokytoja O. Jodonyte aplankėme mažiausią Vilniaus rajoną – Užupį, kuris nuo 1997 m. deklaruoja savo „nepriklausomybę” ir didžiuojasi simboliniu respublikos statutu, o užupiečių teises gina konstitucija. Išversta į daugiau nei 50 kalbų ir aiškiai matoma ant Paupio gatvės sienos konstitucija tikrai nėra vienintelis skiriamasis užupiečių ženklas – jie turi ir vėliavą, kurioje kiauras delnas simbolizuoja atvirumą ir tolerantiškumą, kiaurymė – tai, kad Užupyje galima gyventi, mylėti, dirbti, tačiau neįmanoma turėti. Nuo miesto širdies – senamiesčio – atskirta vinguriuojančios Vilnelės upės respublika tarsi gyvena atskirą gyvenimą ir saugo savo turtingą bohemišką palikimą, kuris be žodžių pasakoja rajono istoriją: bronzinę undinėlę, savo žvilgsniu pakerinčią atvykėlius, ištikimąjį Užupio aikštės angelą, pučiantį trimitą ir skelbiantį apie rajono atgimimą ir meninę laisvę, meno inkubatorių, kuris aktyviai integruojasi į Vilniaus miesto ir visos šalies kultūrinį gyvenimą, Šv. Baltramiejaus bažnyčią, telkiančią baltarusių katalikų bendruomenę, kadaise buvusią medinę sinagogą, jaunos menininkės šiuolaikinio meno dailės parodą apie laumes, kurioje galima pajusti kūrėjos emociją, Vivulskio milinę, simbolizuojančią lietuvių patriotiškumą ir žmogiškumą. Tiesa, savo išvaizda Užupis viliojo ne visuomet: nuo XVI a. savo istoriją menantis rajonas anksčiau daugiausiai buvo vargingųjų priemiestis su daugybe malūnų, vėliau, sovietmečiu, tapo vienu apleisčiausių Vilniaus rajonų, o atgimimo sulaukė tik po Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo 1990 m., kuomet čia ėmė keltis menininkai. Dabar tai vienas prestižiškiausių ir brangiausių Vilniaus rajonų, į kurį kiekvienais metais suplūsta šimtai turistų, trokštančių pasigrožėti menu ir paįvairinti monotonišką kasdienybę. Taigi, Užupis – tai žavus, įdomus, kiek keistokas, bet neabejotinai nepakartojamas rajonas, galintis pasigirti savo europietiškumu, tolerantiškumu ir, žinoma, menu, kuris netarnauja taisyklėms.

 

Justina Matačiūnaitė, III bm-hs, Miglė Motiejūnaitė, III bm-hs, Augustė Janušytė, III bm-hs

 

„Žygūno taurė 2024“

1 2 3

Gegužės 10-12 dienomis gimnazijos turistai dalyvavo tarptautinėse mokinių turizmo technikos varžybose „Žygūno taurė 2024“. Varžybos vyko vaizdingose Panerių regioninio parko apylinkėse. Dalyvavo komandos iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos (Kyivo, Lucko, Ivano Frankivsko). Varžėmės turizmo technikos ir turistinio ralio rungtyse. Asmeninėse varžybose mūsų komandos narys Justas Ramanauskas iškovojo I vietą, ralio ir turizmo technikos rungtyse užėmėme antras vietas, tad pralaimėję tik Vilniaus „Žygūniečiams“ bendroje įskaitoje iškovojome II vietą. Varžybose dalyvavo J. Jurevičiūtė, R. Zazerskis, D. Vyšniauskas, J. Ramanauskas, A. Gofmanas ir D. Petkevičiūtė.

 

Komandos vadovas Rimvydas Dekas 

 

Civilinės saugos pamoka

Gegužės 10 d. gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Ji dalyvavo civilinės saugos pamokoje, kurią labai įdomiai ir vaizdžiai gimnazistams pravedė Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyresnysis specialistas Paulius Rinkevičius. Jis pademonstravo sukomplektuotą išvykimo krepšį, papasakojo, kaip jį susikrauti ir kaip elgtis, jei staiga reikėtų evakuotis, kokių susitarimų privalo laikytis šeima iškilus pavojui. Mini viktorinos metu gimnazistai aktyviai atsakinėjo į klausimus ir laimėjo naudingų prizų. Po renginio gimnazistai neskubėjo skirstytis – labai norėjo sudėti daiktus atgal į išvykimo krepšį (kuprinę) ir išbandyti jo svorį! O sveria toks krepšys apie 20 kg be vandens, kurio reikia turėti 3 dienoms po 4 litrus kasdienai!

Rekomenduojame visiems gimnazijos bendruomenės nariams – apsilankykite Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje https://lt72.lt/ . Čia galite sužinoti, kaip pasiruošti nelaimėms ir kaip elgtis jų metu. Kiekvienas iš mūsų turi mokėti pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba.

 

1 2 3 4

 

Ugdymo aprūpinimo skyriaus vedėja Rasa Suslavičienė

 

 

 

 

Kas ta meilė?

1 2 3

Gegužės 7 dieną II-os klasės moksleiviai etikos pamokoje diskutavo apie tai, kas yra ar nėra meilė. Bandė suprasti, kad meilė yra ne tik emocija, bet ir fiziologinis procesas, kuris veikia mūsų kūną, daro teigiamą poveikį imuninei sistemai. Mokiniai stengėsi įvardyti savybes, gebėjimus, kuriuos reikia ugdytis, norint kurti tarpusavio santykius, kad geriau pažintume vienas kitą, pažintume vyrų ir moterų skirtumus. Pamoka buvo siejama su mokinių patirtimi. Mokiniai suvokė, kad mylėdami žmonės tampa geresni, gražesni, jautresni. Suprato, kad tik eidami meilės keliu galime išmokti dovanoti ir atrasti džiaugsmą šalia esančių žmonių viduje, mėgautis viskuo, kas pasaulyje gražu ir gera.

 

Etikos mokytoja Janina Kuliešienė

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 423 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1347
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5675520
http://1rxpills.com/