Neformalus ugdymas

Gyvoji istorija

2017-2018 m.m. „Jaunojo istoriko mokykla“ tradiciškai užbaigė pilietinėje jaunimo vasaros stovykloje „Laisvės kovų atmintis“. Radviliškio rajone, Pašušvyje ir jo apylinkėse, lankydamiesi prie partizanų bunkerių, buvusių partizanų sodybų vietose, susitikę su vietiniais gyventojais, išgirdę pasakojimus ir paskaitas apie rezistencinį laikotarpį, dainomis ir mintimis pagerbėme jų atminimą.

O 2018-2019 m.m. pradėjome taip pat prisiliesdami prie gyvosios istorijos. Šį kartą dalyvavome archeologiniuose tyrimuose. Vykome į Bedugnę, Trakų raj. Ten buvo tyrinėjamas XIV a. degintinis kapinynas. Tai išskirtinis, didelę mokslinę ir kultūrinę vertę turintis ikikrikščioniškojo

Lietuvos valstybės laikotarpio laidojimo paminklas, jo išskirtinumą lemia, kad jis yra netoli Senųjų Trakų, kurį laiką buvusios Lietuvos sostinės. Jį taip pat garsina ginkluotės, šarvuotės, raitelio ir žirgo ekipuotės radiniai, kai kurie iš jų itin reti ir prabangūs (dalis sidabruoti).

Mūsų, jaunųjų istorikų Ingridos, Augustės, Inetos, Ugnės ir Anastasijos, archeologinius radinius sudarė degintiniai kaulai, truputis ekipuotės bei papuošalų dalelių.

Už išskirtinį gyvosios istorijos pažinimą esame dėkingi Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologui dr. Gediminui Petrauskui, kuris ir vadovavo šiems tyrimams bei mus draugiškai globojo.

40297153_320293221869617_8014844213436874752_n IMGP5289 IMGP5293 IMGP5307

Istorijos mokytoja Ona Jodonytė

Dalyvavome „Ateities inžinerija“ (AI) projektinių darbų peržiūroje

DSC 6073

Dar šių mokslo metų pradžioje dalyvavome VGTU organizuojamoje programoje „Ateities inžinerija“. Dėl to mūsų gimnazijoje vyko kūrybinės dirbtuvės. Vienuoliktokai Rasa Miliukaitė, Augustinas Pilkis ir Silvestras Vaina, kurių vadovas fizikos mokytojas Rokas Jackevičius,  užsibrėžė tikslą sukurti roboto prototipą, kuris apsaugotų zoną ir daiktus, esančius joje. Visi kruopščiai dirbo iki gegužės mėnesio, o 30 dieną nuvyko į nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ (AI) projektinių darbų peržiūrą pristatyti, ką nuveikė.
Pirmiausia išklausė įvadinį žodį, išsiskirstė į sekcijas, kur ir vyko pristatymai. Po pietų laukė susitikimas su laidos „Mokslo sriuba“ vedėju Ignu Kančiumi ir paskaita.
Paskutinė renginio dalis buvo skirta apdovanojimams. Gimnazijos komanda gavo 15 eurų vertės „Anodo“ kuponą ir garso kolonėlę su VGTU simbolika. Šis konkursas tapo motyvaciniu ir labai šaunia patirtimi mokantis technologijų.

VGTU „Ateities inžinerija“ (AI) koordinatorė gimnazijoje Ingrida Kupčiūnienė

Mokslo festivalyje

Dar kartą susitikti su KTU mokslininkais jų laboratorijose ir auditorijose, dalyvauti protinėje daugiakovėje turėjo galimybę gamtos mokslų akademijos nariai dalyvavusieji mokslo festivalyje ,,Erdvėlaivis žemė"

DSC_0563 DSC_0569 DSC_0571 DSC_0576 DSC_0587 DSC_0591 DSC_0616 DSC_0626

Chemijos mokytoja            Laima Sabaliauskienė

Istorijos akademijos vasaros stovykla

Rugpjūčio pabaigoje jau ketvirtą kartą Socialinių mokslų akademijos Istorijos fakulteto „Jaunojo istoriko mokyklos“ nariai dalyvavo akademinio jaunimo stovykloje „Laisvės kovų atmintis“ Radviliškio rajone, Pašušvyje. Kartu su mumis ten buvo ir Vilniaus universiteto studentai, studijuojantys istoriją, archeologiją bei kitus humanitarinius mokslus, taip pat mokiniai iš Vilniaus ir kitų Lietuvos mokyklų.

Mokiniai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie partizaninį Lietuvos laikotarpį, lankėmės prie partizanų bunkerių, partizanų žuvimo vietose, padėjome jas tvarkyti, pabuvojome sodybose, kurių gyventojai prisimena skaudžias to laikotarpio istorijas.

Sukrečiantis ir įdomus buvo susitikimas su partizaninio judėjimo ryšininku, kurio gyvenimas - tikras patriotizmo ir pilietiškumo pavyzdys, o jo atliekamos partizaninės dainos sustiprino visų mūsų patriotizmą.

Taip pat mokiniai galėjo pabendrauti su vadovais - istorikais, archeologais, dėstytojais iš Vilniaus universiteto, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos Karo akademijos ir Klaipėdos universiteto. Išklausė jų pranešimus.

Tai buvo dviejų dienų gyvosios istorijos pamoka.

IMGP7999 IMGP8048 IMGP8062 IMGP8138

Istorijos mokytoja Ona Jodonytė

Respublikiniame konkurse „Mūsų eksperimentas“

Simona LaurynasDSC 0330

2017 m. birželio 15 d. Energetikos ir technikos muziejuje apdovanoti STEAM mokslų respublikinio konkurso „Mūsų eksperimentas“ nugalėtojai. Dvidešimties geriausiųjų darbų autorius ir jų mokytojus sveikino Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius, vertinimo komisijos narė, Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo pagrindų katedros profesorė Rita Makarskaitė-Petkevičienė. Šiemet konkurse dalyvavo apie 150 mokinių. Mokiniai atliko kūrybiškumo ir mokslinio mąstymo reikalaujančius gamtos mokslų tyrimus – kūrė idėjas, formulavo hipotezes, kėlė tikslą ir uždavinius, savo eksperimentus fotografavo ir filmavo, o konkursui pateikė ne tik atlikto tyrimo aprašą, bet ir atliekamų tyrimų eigą ir rezultatą atskleidžiančius pačių kurtus trumpus filmukus.

Džiaugiamės, kad III laipsnio diplomu už atliktą tiriamąjį  darbą „Lauko dirvožemio agrocheminis tyrimas“ apdovanota ir mūsų trečiokų Simonos Kursevičiūtės, Lauryno Maciulevičiaus ir Roko Tamulevičiaus komanda.

Chemijos mokytoja

Laima Sabaliauskienė