Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
ezenklas
Designed by:

Renginiai

Baroko paieškos Pažaislio kamaldulių vienuolyne

0102Smagu, kai pamokos vyksta netradicinėse vietose. Viena tokia įvyko gruodžio 15 dieną, kai mes, trečiokai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Živilės Kursevičienės, vykome į Pažaislio kamaldulių vienuolyną. Šis įspūdingas baroko architektūros statinys yra maždaug už 40 kilometrų nuo Kaišiadorių.  Draugiška iškalbingoji gidė Regina mums  papasakojo visą vienuolyno istoriją. Pirmiausia nuėjome į vienuolyno muziejų – edukacinę erdvę -  apšilti, nes vis dėlto žiema. Muziejus moderniai įrengtas, jaukus, bet ne tai mus sudomino labiausiai. Maloniai stebino gidės išsamus, vaizdingas vienuolyno istorijos ir įdomių istorijos faktų perteikimas.                

 Pribloškė vienuolyno ansamblio bažnyčios interjeras. Buvo tikrai įspūdinga pamatyti, kiek darbo reikėjo įdėti norint pastatyti tokį statinį ir kokia garbė mums dabar jį turėti kaip palikimą, nes vienuolynas buvo patekęs į daugelio rankas – 1812m. vienuolyną apiplėšė prancūzų kariuomenė, po 1813m. sukilimo Nikalojaus I įsakymu vienuolynas uždarytas, o paskui pritaikytas stačiatikiams. Pokario metais vienuolyne veikė Lietuvos centrinis archyvas, vėliau – senelių namai, nuo 1950 m. - respublikinė psichoneurologinė ligoninė ir dar daug kitų paskirčių turėjo šis vienuolynas, kai galiausiai 1992 m., jau Lietuvai atgavus nepriklausomybę, pastatai grąžinti šv. Kazimiero kongregacijos seserims. Na, bet visko nepapasakosi, reikia skirti bent kelias valandas ir pamatyti bei išgirsti viską gyvai, o tai tikrai verta padaryti, nes Pažaislis yra neeilinių statinių kompleksas, kuriuo gali didžiuotis Lietuva. Tai tikras baroko epochos perlas.

   

Teresė Bernatonytė, III bm 

VDU konferencijoje

Gruodžio 8 dieną  II ir III klasės gimnazistės  vyko  į konferenciją, skirtą mokiniams, besidomintiems psichologija, „Psichologai mokiniams apie mokinius - 8“. Konferencijos metu VDU dėstytojai ir studentai pristatė moksliniais tyrimais pagrįstus pranešimus, kvietė dalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse: „Neleisk uodegai vizginti šuns", „Stresas: kas tai ir kaip jį įveikti?“, „Sapnų siunčiamos žinutės: ar moki „pagauti“ sapnų siunčiamus pranešimus tau“, „Pirmo pasimatymo sėkmė: kaip sukurti teigiamą įspūdį?“ Mokinės mokėsi suprasti, atpažinti ir įvardinti tai, ką jaučia, bei ieškoti būdų, kaip tinkamai elgtis veikiant stiprioms emocijoms. 
Su gimnazistais atvykę pedagogai dalyvavo paskaitoje „Kaip mokytojo emocinis intelektas padeda efektyviai vadovauti klasei?“ Mokytojai susipažino su efektyvaus vadovavimo klasei principais bei emocinio intelekto svarba, kaip emocinis intelektas gali padėti užmegzti bendradarbiavimu grįstus santykius su mokiniais ir kartu pasiekti užsibrėžtų  tikslų. 

Dorinio ugdymo mokytoja Janina Kuliešienė 

Psichologinės biodinaminio asmenybės ugdymo grupės (BAUG) išvyka į Kauno kamerinį teatrą

2222333Lapkričio 26-oji  penkiolikai gimnazijos moksleivių, biodinaminio asmenybės ugdymo grupės  (BAUG) narių, tapo  ne tik savaitgaline išvyka, bet ir išvažiuojamuoju psichoemociniu užsiėmimu, kuris vyko Kauno kamerinio teatro salėje stebint jaunųjų aktorių kūrybą scenoje.

Psichologinis spektaklis „Ti” pastatytas pagal pirmą ir vienintelę Justinos Stučinskaitės knygą „Ačiū, gyvenu gerai” (2004 m.). Kontraversiškas spektaklis pasakoja apie Tytės – devyniolikametės merginos, ką tik išsiskyrusios su vaikinu,  - kasdienybę. Tai išminties ir drastiškų priemonių, saviironijos ir savipaguodos kupinas Tytės kelias į susitaikymą su savimi ir tuo, kad JO jau nebebus šalia.

Spektaklį režisierius Antanas Gluskinas skyrė paaugliams, išgyvenantiems pirmosios meilės išsiskyrimo jausmą tiems, kurie šio jausmo dar nėra patyrę. Paaugliams šis spektaklis – galimybė ugdyti gebėjimą atpažinti, suvaldyti savo emocijas, išgyvenimus.

Dalį spektaklio žiūrovai stebėjo savo išmaniuosiuose telefonuose ar teatre gautuose planšetiniuose kompiuteriuose, nes ne viską Tytė galėjo papasakoti scenoje – yra dalykų, kuriuos ji galėjo parodyti tik kiekvienam asmeniškai. Tai turbūt kol kas vienintelis spektaklis, kuriame privalu turėti įjungtą mobilųjį įrenginį ir dar nedraudžiamai juo naudotis.

Paauglystė – paradoksalus metas, kai norisi visko arba nieko, o racionalus protas aiškiai mato, kas netinka, tik retai pasufleruoja, kas tinka. Spektaklio idėja  mokiniams buvo aiški -  jaunystė yra žavinga todėl, kad tu esi jaunas tol, kol yra galimybė daug ką patirti pirmą kartą (net ir tai, kas nėra visiškai priimtina ir teigiamai vertinama).

 

Gimnazijos psichologas Lionius Demjanovas

 

Jau aštuonioliktas

Lapkričio 10 dieną gimnazijoje vėl skambėjo muzikos instrumentai ir atlikėjų balsai. Aktų salė ūžė pilna ištikimų dainuojamosios poezijos vakaro svečių. Jau aštuonioliktą kartą mus aplankė KANONAS. Šio vakaro ypatingasis svečias buvo kompozitorius ir dainų atlikėjas Aleksandras Makejevas. Džiugino ir nuolatinių, ir naujų atlikėjų balsai. „Rudens kanono“ vedėjai Miglė ir Matas linksmais ir gana rimtais klausimais skatino dalyvius papasakoti apie save, savo santykį su muzika, daina. Smagu, kad Kanonas, sulaukęs pilnametystės, išlieka toks pat įdomus ir lankomas.

 

DSC_0067 DSC_0116 DSC_0172 DSC_0198

 

Radijas „Devintoji banga“

Almanto Grigonio (IV hs2) fotograf.

MUMS SVARBUS KIEKVIENAS, ESANTIS ŠALIA

Jau ne pirmus metus mūsų gimnazijos mokiniai dalyvauja „Maisto banko“ akcijoje ir padeda surinkti maistą skurdžiai gyvenantiems žmonėms. Kiekvienais metais yra vis mažiau norinčių savanoriauti, todėl spalio 17 d. į gimnaziją pakvietėme Kaišiadorių neįgaliųjų sąjungos pirmininką Ramūną Adomaitį ir I klasių gimnazistus artimiau susipažinti su savanoryste ir paraginti padirbėti „Maisto banko“ akcijoje. Ramūnas Adomaitis pabrėžė, kad mokiniai, kurie įsitraukia į savanorystę,  ugdo socialinę ir komandinę  atsakomybę, nes  nori rūpintis tais žmonėmis, kuriems mažiau sekasi, ir tai daro komandoje, nes supranta, kad komanda gali padaryti daugiau negu vienas žmogus. I klasių gimnazistams tai aktuali tema, nes jie dalyvauja socialinio emocinio ugdymo programoje „Raktai į sėkmę“, kuri susijusi su savanoryste.

Ramūno Adomaičio paraginti gimnazijos savanoriai spalio 20-21 dienomis pasitiko „Maxima“ prekybos centro lankytojus su skrajutėmis, prašydami paaukoti negendančių maisto produktų skurstantiems žmonėms.

Dėkojame už prasmingą ir nuoširdų darbą dalyvaujant „Maisto banko“ akcijoje.

 

P1040295 P1040301 P1040302 P1040303

 

Socialinė pedagogė Giedrė Raišuotienė

RENGINIŲ KALENDORIUS

Sausis 2018
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 414 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
941
Straipsniai
896
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5489798
http://1rxpills.com/