Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
ezenklas
Designed by:

Renginiai

Tradicinis Advento vakaras

6037760 orig

 

 

 

 

 

 

Modernaus folkloro studija „Čiutyta“ kviečia į tradicinį Advento vakarą, kuris vyks gimnazijos aktų salėje gruodžio 18 d. 18 val

 

Mes vėl susitikom 20-tajame Kanone

Rudens kanonas 2018-11-23

Pavasario ir rudens kanonai – tai savotiški pasimatymai ne tik su muzika ar poezija, bet ir su seniai matytais draugais, artimaisiais. Šio rudens dainuojamosios poezijos šventė buvo tarsi giminės susitikimas. Kaip ir kasmet, šį rudenį mus džiugino nuolatiniai mūsų renginio dalyviai Mantas, Rugilė, Greta, Lukas, Teresė, Adomas, mokytojas Česlovas, Tautvydas. Turėjome ir svečių nebuvėlių. Šįkart netradiciškai kvietėme ne įžymų bardą ar aktorių, o, galima sakyti, Kanono tėvus ir krikštatėvius Gintą, Tadą, Gediminą, Jonę, Eginą. Savo dainomis mus džiugino ir seniai matytas Raimondas Zablockis, ir pirmą kartą pas mus apsilankiusios Austėja Dovidonytė, Ingrida Kriaučionytė ir Liepa Žukauskaitė. Tai, kad tą vakarą susirinko tiek daug atlikėjų ir pilna salė žiūrovų, aiškiai sako, jog dešimtmetė tradicija vis dar gyva.

 

DSC_0001 DSC_0130 DSC_0144 DSC_0172 DSC_0197 DSC_0265 DSC_0291 DSC_0300

 

Radijo „Devintoji banga“ vadovė Aušra Grigonienė

Viktoro Zinevičiaus (IV hs) fotografijos

„Pažink valstybę“

Teismas Nr.3Jau ne pirmus metus vyksta projektas „Pažink valstybę“, kurį organizuoja Ugdymo plėtotės centras drauge su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru.

Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus.

Šiais metais į šį projektą įsitraukė ir mūsų gimnazija kartu su IIfg klase. Po nemažų svarstymų nusprendėme pasidomėti tema „Kiek jaunimas (15 – 18 m.) domisi ir žino apie korupciją. Koks jų požiūris į korupciją bei antikorupcinės nuostatos.“  

Pirmiausia susipažinome su Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybos pateikta informacija apie korupciją, jos prevenciją. Sužinojome, kad visuomenė vis dažniau informuoja apie korupcijos atvejus, kartu jų ir daugiau yra išaiškinama bei skiriama nuobaudų.

Po to mokiniai savarankiškai domėjosi ir ieškojo, kur galima daugiau sužinoti informacijos apie korupciją, kur pranešti, kaip su ja kovojama Lietuvoje ir ar daug prisideda piliečių prie jos atskleidimo.

Besidomėdami šia tema apsilankėme Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose ir Kaišiadorių rajono savivaldybėje. Savivaldybėje mus priėmė ir informacija apie korupciją pasidalino mero patarėjas Tomas Vaicekauskas. Besilankydami šiose institucijose sužinojome apie korupcinius atvejus ir nagrinėjamas bylas mūsų rajone.

Norėdami išsiaiškinti, ar mūsų gimnazijos mokiniai žino, kur reikia kreiptis pastebėjus korupcinius atvejus ir koks jų požiūris į korupciją, parengėme anoniminę anketą. Apibendrinę gautus atsakymus lapkričio pabaigoje keliausime į Vilnių susitikti su Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybos darbuotojais ir pasidalinsime savo mintimis ir siūlymais apie korupciją.

Mokytoja Ona Jodonytė

Susitikimas su VU profesoriumi V.Radžvilu ir jaunu politologu, publicistu V.Sinica

IMG 6384IMG 6382Spalio 30 dieną gimnazijoje vyko susitikimas-diskusija su žymiu filosofu, vienu iš Sąjūdžio įkūrėjų, VU profesoriumi V.Radžvilu ir jaunu politologu, publicistu V.Sinica. Susitikimo metu „Sveikatos, lytiškumo bei rengimo šeimai“ programos kontekste besiremiant istoriniais faktais buvo pristatyta JAV analitiko Paulo Kengoro knyga „Išardymas“. Buvo dalijamasi nuomone apie tai, kodėl šiandien vis dažniau iškyla šeimos sampratos klausimas, ar požiūrio į šeimą kaita nėra natūralus ir nesustabdomas procesas. Į šiuos ir kitus klausimus bandyta atsakyti diskusijos metu.

 

 

 

 

 

 

 

Dorinio ugdymo mokytoja Janina Kuliešienė

Popietė Kaišiadorių teismo rūmuose

Teismas Nr.2Spalio 25-ąją minima Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena. Ta proga mūsų gimnazistai turėjo galimybę apsilankyti Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose ir dalyvauti renginyje „Ką aš žinau apie teismus ir teisėjus“. Mus pasitiko teismo pirmininko pavaduotojas Arūnas Purvainis ir teisėjų padėjėjai. Mokiniai susipažino su teismo veikla, teisėjo simbolika - mantija ir ženklu - bei sužinojo apie reikalavimus, kurie yra keliami asmenims, norintiems tapti teisėjais. Sužinojo, kokios dažniausiai teismą pasiekia bylos. Įdomu tai, kad iš visų bylų tik keletas procentų yra susijusios su korupcija. Taip pat išgirdo įdomius faktus, už ką kai kuriose pasaulio vietose gali būti keliamos baudžiamosios bylos.

Po pranešimų buvo galimybė pasitikrinti savo žinias konkurse – viktorinoje „Ką aš žinau apie teismus ir teisėjus bei LR Konstituciją?“ Daugiausiai teisingų atsakymų pažymėję mokiniai buvo apdovanoti teismo prizais.

Dar mokiniai turėjo galimybę pamatyti ir teismo patalpas – raštinę, teisėjų kabinetus, teismo sales bei kaltinamųjų laukimo vietas.

Dėkojame Kaišiadorių teismo darbuotojams už bendravimą bei bendradarbiavimą ir suteiktas žinias.

 

Istorijos mokytoja Ona Jodonytė

RENGINIŲ KALENDORIUS

Sausis 2019
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 368 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
1068
Straipsniai
1033
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
9372693
http://1rxpills.com/