Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
ezenklas
Designed by:

Renginiai

Stovykla „Būk gimnazistas!”

zenklas buk 

Šiandien gimnazijoje įvyko dieninės vasaros poilsio stovyklos „Būk gimnazistas!” atidarymas. Visą savaitę Kaišiadorių rajono mokyklų aštuntokai - būsimieji gimnazistai - dalyvaus įvairiose edukacinėse veiklose, susipažins su gimnazijos bendruomene, pabus tyrėjais, kūrėjais ir žurnalistais. Gero jiems poilsio ir įdomių veiklų stovykloje!

 

 Stovyklos organizatoriai

 

Kelionė į Europos Parlamentą

Copy of IMG 7896IMG 7880Šių metų gegužės 27 – birželio 2 dienomis mes, keturios trečių klasių gimnazistės – Teresė Bernatonytė, Rasa Miliukaitė, Aušrinė Gribačiauskaitė ir Gustė Sabanskytė, kartu su istorijos mokytoja Ona Jodonyte lankėmės Starsbūre. Kelionė įvyko europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės kvietimu. Pagrindinės kelionės tikslas buvo aplankyti Europos Parlamentą. Kelionė  tikrai buvo įspūdinga, joje  sužinojome nemažai apie Europos Parlamentą. Ši institucija yra tiesiogiai renkama ES institucija, turinti teisės aktų leidybos, priežiūros ir biudžeto srities pareigų. Europos Parlamentui atstovauja 751 narys iš 28 valstybių, tarp jų ir Lietuvos. Apžiūrėję Europos Parlamentą ir padiskutavę su Vilija Blinkevičiūte turėjome progą pasivaikščioti po Strasbūrą. Labiausiai sužavėjo Strasbūro katedra, kuri buvo statoma 400 metų ir savo grožiu prilygsta Paryžiaus katedrai. Taip pat plaukėme laivu ir klausėmės miesto istorijos. Pakeliui į Starsbūrą aplankėme Niurnbergą. Pamatėme imperatorių pilį su gynybiniais bokštais, grioviais, įtvirtinimais, koplyčia ir imperatoriškąja rezidencija. Taip pat grožėjomės neaukštais vaizdingais viduramžių fachverko stiliaus pastatais. Grįždami aplankėme  Eltzo pilį Vokietijoje ir Freibergo Terra Mineralia muziejų.

Esame dėkingos už galimybę pažinti Europą ir geriau suprasti jos istoriją.

 

Teresė Bernatonytė, IIIbm

Mokslo metų baigiamasis užsiėmimas Vilniuje

Baigiantis mokslo metams, birželio 7 d., aktyviausi gimnazijos informacijos centro - bibliotekos skaitytojai kartu su BAUG-o (psichologinė biodinaminio asmenybės ugdymo grupė)  dalyviais per paskutinį užsiėmimą išvyko į Vilnių.  Pažintį su Nacionaline M. Mažvydo biblioteka pradėjome nuo Vaikų ir jaunimo literatūros departamento. Čia mūsų dėmesį patraukė paroda, kurioje eksponuojamas  žinomiausias A. de Sent Egziuperi kūrinys „Mažasis princas“, išleistas daugiau kaip 40 įvairių pasaulio kalbų. Ekskursijoje po didžiausią Lietuvos biblioteką susipažinome su šiuolaikiškai įrengtomis įvairiomis skaityklomis, erdvėmis, kuriose vyksta begalė susitikimų: jose galima groti, įrašinėti muziką, net meistrauti dirbtuvėse „Pats sau“. Jaunimo tobulėjimui galimybės čia yra didžiulės.

Po to nuvykome į Valstybės pažinimo centrą, kuriame aplankėme interaktyvią parodą „Nepamirštamos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Atkurtos valstybės šimtmetį patyrėme keliaudami per išsamią vizionierių tikrovę: su tarpukario lūkesčiais, nuožmiais karo laikotarpiais, sovietmečiu, pakiliu Sąjūdžiu ir imlia dabartimi. Džiugu, kad parodos organizatorių komandoje yra kaišiadorietis, buvęs  Algirdo Brazausko vidurinės mokyklos auklėtinis Tomas Lučiūnas.  Taip pat turėjome galimybę sukurti savo ateities miesto vizijas, įgarsinti  ir įkelti į virtualią erdvę. Ir pavadinimą sugalvojome „Bus dar visko...“, o po to ir pamatėme savo vizijas 3D erdvėje. Paroda labai šiuolaikiška, informatyvi ir išskirtinė.

 

20180607_125247 20180607_125852 20180607_134814 20180607_160448

 

Bibliotekininkė Regina Demjanovienė

Psichologo Lioniaus Demjanovo fotografijos

Europos dieną šventėme kartu

Gegužės 9 d. minima Europos diena. Tai tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę.

Mūsų gimnazijoje ši diena pradėta minėti susitikimu su buvusiu mokiniu, žurnalistu A.Peredniu.

Susitikimo metu svečias kalbėjosi su mokiniais apie ES, jos vertybes, ES svarbą šiandieninėje Europoje, demokratijos privalumus bei trūkumus, jaunimo ateitį Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Žinias apie Europos Sąjungą gimnazistai galėjo įsivertinti konkurse „Europos egzaminas“. Geriausiai sekėsi Augustei Matuliūkštytei (Ifg), kuri atstovavo gimnazijai antrame konkurso etape.

Europos dienos metu Algirdo Brazausko parke buvo galima susipažinti su gimnazistų dailės darbais „Europos kultūriniai lobiai“. Gimnazistams parodai padėjo pasirengti dailės mokytoja Andromeda Ostašenkovienė.

Taip pat parke buvo kuriamas performansas „Mūsų mintys šoka fokstrotą“. Tai didelio formato paveikslas, kurio kurėjais galėjo tapti kiekvienas renginio dalyvis.  Jo iniciatorės jaunoji menininkė Kamilė Lukrecija Lukošiūtė  ir buvusi mūsų gimnazistė Agnė Karčiauskaitė. Performanso metu puikią atmosferą ir gerą nuotaiką padėjo sukurti muzikuojantys gimnazistai Jokūbas Vaitelė (buvęs gimnazistas), Adomas Kuznecovas, Mantas Jackevičius, Teresė Bernatonytė , Miglė Šriupšaitė ir Eleonora Grinevičiūtė.

Vėliau Agnė Karčiauskaitė susitiko su mokinias, ji pasidalijo įspūdžiais ir patirtimi apie kelionę po Ameriką.

Europos diena baigėsi protmūšiu „Lietuva – Europa – Pasaulis“. Jį sudarė trys turai: „Šimtmečio Lietuva“; „Europos kultūros paveldas“; „Kelionė po pasaulį“. Juos vedė mokytojos Ona Jodonytė, Asta Tamulevičienė ir buvusi gimnazistė Agnė Karčiauskaitė. Protmūšyje dalyvavo mūsų gimnazijos komandos bei komanda iš Vaclovo Giržado progimnazijos su mokytojomis Violeta Prokarenkiene ir Irena Bagdzevičiene. Geriausiai protų mūšyje sekėsi komandai, kurią sudarė  Augustina Šareikaitė (IIIft-bm), Rasa Miliukaitė (IIIft-bm), Gustė Sabanskytė (IIIbm), Girdenė Kasparaitė (IIIbm) ir Mantas Jackevičius (Ifg).

 

20180509_113444 20180509_113508 DSC_0091 1 IMG_20180509_110010 IMG_3537 Picture 033 Picture 038 Picture 041

 

Mokytojos Ona Jodonytė, Asta Tamulevičienė

„Šokis Lietuvai“

Saulėtą gegužės mėn. 11 d. į gimnazijos stadioną sugužėjo visa gimnazijos bendruomenė, vyko masinė šokio fiesta „Šokis Lietuvai“. Skambant tik lietuvių atlikėjų dainoms į šokių sūkurį įsitraukė 110 gimnazisčių bei 10 mokytojų, kurios savo dalyvavimu išreiškė meilę ne tik šokiui, bet ir lietuviškam žodžiui. Juk šiemet minim Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį! Be to, renginio metu buvo įteiktos padėkos 2017-2018 m.m. geriausiems gimnazijos sportininkams.

 

Kūno kultūros mokytoja Laimutė Kursevičienė

Viktoro Zinevičiaus fotogr.

 

Sporto vent 136 Sporto vent 192 Sporto vent 502 Sporto vent 84

RENGINIŲ KALENDORIUS

Liepa 2018
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 256 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
1027
Straipsniai
982
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
7752335
http://1rxpills.com/