Pirmajam mokyklos direktoriui Aleksandrui Osmolskiui - 125

Iš Kaišiadorių muziejaus archyvų

1923 m. Aleksandras Osmolskis dirbo Kaišiadorių pradžios mokykloje, 1924 m. įsteigus Kaišiadorių vidurinę mokyklą, paskiriamas šios mokyklos vedėju. 1926 m. įkūrus Kaišiadorių stalių amatų mokyklą, laikinai ėjo vedėjo pareigas (tuo pačiu metu dirbo ir vidurinėje mokykloje). Nuo tų pačių metų rudens A.Osmolskiui Kaišiadorių vidurinės mokyklos pedagogų Taryba leido įsteigti ir išlaikyti savo lėšomis suaugusiųjų kursus, kuriuose buvo dėstoma pagal vidurinės mokyklos programą.

Išsikėlus iš Kaišiadorių (1928 m.) A.Osmolskis visą laiką iki 1940 m. Kauno miesto šoferių kursuose dėstė aritmetiką. Panaikinus kursus, jis buvo paskirtas Merkinės miestelio valstybinės progimnazijos direktoriumi.Nuo pat pirmųjų darbo dienų dzūkų krašte A.Osmolskis ryžtingai pasuko su tarybų valdžios aktyvistais.

Merkiniečiai šventai saugo nuo hitlerinių okupantų ir jų talkininkų rankų kritusio tarybinio aktyvisto Aleksandro Osmolskio atminimą. Toje vietoje, kur buvo sušaudytas mokyklos direktorius, vietos komjaunuoliai 1968 metais pastatė paminklą. A.Osmolskio vardu pavadinta viena Merkinės gatvė.

Informacijos centro-bibliotekos vedėja R.Tadarauskienė

Mūsų gimnazijos mokytojui Adomui Petrui Jasui - 110

Jasas Adomas Petras (1908 m. sausio 28 d. Sent Luise, JAV – 2000 m. gruodžio 15 d. Čikagoje) - Kaišiadorių gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas, pedagogas, poetas.

Gimęs Amerikoje, su tėvais grįžo į Lietuvą. Vaikystę praleido Kerbedžių kaime Kvėdarnos valsčiuje. Baigęs pradžios mokyklą, 1924 m. įstojo į Švėkšnos „Saulės“ progimnaziją, vėliau peraugusią į gimnaziją. Besimokydamas joje, pradėjo rašyti eilėraščius. 1931 m. įstojo į Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Filologijos skyrių, studijavo lietuvių kalbą. 1934 m. pripažintas pradžios mokyklos mokytojo – praktikanto vardas ir teisės. 1935 m. baigė Švietimo ministerijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų vasaros kursus. Studijas baigė 1943 m. Vilniaus universitete, Filologijos fakultete. 1933 m. rugsėjo 1 d. pradėjo dirbti Kaišiadorių valdžios vidurinėje mokykloje (vėliau progimnazijoje, gimnazijoje) lietuvių kalbos mokytoju, o vėliau joje dėstė ir literatūrą. Kaišiadoryse dirbo iki 1943 m. Tais metais, kai baigė studijas Vilniaus universitete, iš Kaišiadorių persikėlė dirbti į Švėkšnos gimnaziją. Artėjant frontui, pasitraukė į Vokietiją. 1948 m. persikėlė į JAV, apsigyveno Čikagoje. Dirbo Čikagos metalo gamyklose.                                                                                                 Kūryba:                                                                                                                                                                             Eilėraščių rinktinė „Širdis žody“ (1934 m. Kaunas).                           Eilėraščių rinktinė „Būk palaimintas“ (1963 m., Čikaga).                      Eilėraščių rinktinė „Būk palaimintas“ (papildytas leidimas – su skyriais „Širdis žody“ ir „Būties mozaika“ 2000 m., Čikaga). Šį leidinį saugome gimnazijos informacijos centre-bibliotekoje. Jei kas susidomėjote, tai imkite ir skaitykite.

Informacijos centro-bibliotekos vedėja R.Tadarauskienė

Nominantai (darbuotojai)

Nominacija „Su Lietuva širdy

1. Muzikos mokytojas Česlovas Kruiščiūnas   (2018 m.)

Nominacija „KABG ambasadorius“

1. IT mokytoja Ingrida Kupčiūnienė (2018 m.)
  2. Sekretoriato vedėja Vilija Aleksiūnaitė (2018 m.)
  3. Technologijų mokytoja Jūratė Montrimienė (2018 m.)
  4. Bibliotekos vedėja Rita Tadarauskienė (2018 m.)

Nominacija „Auksinis žodis“

1. Lietuvių kalbos mokytoja Palmyra Motiejūnienė (2018 m.)
  2. Lietuvių kalbos mokytoja Aldona Girėnienė (2018 m.)

Nominacija „Kūrybos paukštė“

1. Dailės mokytoja Andromeda Ostašenkovienė (2018 m.)
  2. Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Grigonienė (2018 m.)
  3. Pastatų priežiūros darbuotojas Petras Noreika (2018 m.)
  4. Pastatų priežiūros darbuotojas Mindaugas Kertenis (2018 m.)

Nominacija „Metų gamtininkas“

1. Chemijos mokytoja Laima Sabaliauskienė (2018 m.)

Nominacija „Sporto progresas„

1. Istorijos mokytojas Rimvydas Dekas (2018 m.)
  2. Kūno kultūros mokytoja Laimutė Kursevičienė (2018 m.)
  3. Kūno kultūros mokytojas Dainius Tamulevičius (2018 m.)

Iš gimnazijos istorijos puslapių

Mūsų gimnazijos mokytojui Adomui Petrui Jasui - 110

Kūryba:                                                                                                                                                                             Eilėraščių rinktinė „Širdis žody“ (1934 m., Kaunas).

Eilėraščių rinktinė „Būk palaimintas“ (1963 m., Čikaga).

Bibliotekininkės

Nominacija „Metų gimnazistas“

I gimnazijos klasės

Ugnė Petrauskaitė I hs (2017 m.)

Kristupas Harris I fg (2018 m.)

II gimnazijos klasės

Teresė Bernatonytė II fg (2017 m.)

Viktorija Zujūtė II fg (2018 m.)

III gimnazijos klasės

Laurynas Maciulevičius III bm-ft1 (2017 m.)

Teresė Bernatonytė III bm (2018 m.)

IV gimnazijos klasės

Erika Stankevičiūtė IV hs (2017 m.)

Simona Kursevičiūtė IV bm-ft1 (2018 m.)

Lapkritis 2018