Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Pagalba mokiniui

Psichologinės biodinaminio asmenybės ugdymo grupės (BAUG) teoriniai ir praktiniai užsiėmimai vainikuoti oficialiais sertifikatais ir atminimo ženkliukais

0201

„Pelei nepasakysi, kur bėgti, lygiai kaip vėjui – kurlink pūsti. Nesikrimsk dėl dalykų, kurie tau nepavaldūs. Būk kate, kuri niekada nesitenkina mažu. Verčiau būk tokia asmenybe, kuri mokosi per visus devynis savo gyvenimus.“

Rytų išmintis

 

Jau trečius metus gimnazijoje gyvuoja paslaptingai pasivadinusi psichologinė BAUG grupė. Tai – įdomiosios psichologijos pagrindais pagrįsti teoriniai ir praktiniai mokymai, kuriuos veda gimnazijos psichologas. Šie psichologiniai BAUG-o mokymai - praktinis paveikių priemonių rinkinys, taikomas mokymosi įstaigos sąlygomis ir duodantis neįtikėtinai gerų rezultatų. Psichologinė biodinamika tai metodika, kai veikiant giluminius asmens mąstymo pokyčius išugdomi gebėjimai keistis kartu su kintančia situacija.

Džiugu, kad šiais metais septyniolikai moksleivių, iš kurių net 8 abiturientams, įteikti oficialūs dokumentai – sertifikatai - ir šios grupės simboliniai atminimo ženkliukai, kurie pagaminti remiantis Rytų filosofijos išmintimi. Šis moksleivių psichologinį atsparumą stiprinantis renginys yra viena iš daugelio Projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ (Nr. 09.2.2-ESFA-V-729-03-0001) dalių.

                                                                                                     

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos ir Projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ (Nr. 09.2.2-ESFA-V-729-03-0001)

psichologas Lionius Demjanovas

Interaktyvūs gimnazistų psichoemocinio stabilumo užtikrinimo mokymai

Siekiant užtikrinti moksleivių asmenybinį augimą spalio 4 dieną „Menų ir mokymo namai“ lankėsi mūsų gimnazijoje, čia vyko interaktyvūs psichologiniai Forumo ir Vaizdinių teatrų mokymai. Gausus moksleivių dalyvavimas pirmojoje mokymų dalyje leido betarpiškai susipažinti su žymaus teatro inovatoriaus brazilo Augusto Boalo metodika. Ši metodika remiasi praktiniu socialinio aktyvumo būdu, kai esamą situaciją galima keisti kelis kartus ją permodeliuojant ir įtraukiant pačius žiūrovus. Šių mokymų vedėja aktorė ir Forumo teatro direktorė Raminta Vaičekonytė, derindama aktorinius gebėjimus ir savo psichologines žinias, siekė ne tik pristatyti metodikos subtilumus, bet ir pažinti gimnazistų rūpesčius bei nuotaikų kaitos ypatumus. Aktyvus moksleivių dalyvavimas praktiniuose užsiėmimuose buvo grindžiamas ir jų mokėjimu išreikšti savo nuomonę bei argumentuoti savo įsitikinimus nebijant kitų kritikos.

Mokymų dalyviai patys parengė ir pristatė Forumo teatro etiudus ir juos aktyviai modeliavo siekdami optimaliausio problemos sprendimo varianto. Aktyviausi renginio dalyviai buvo apdovanoti organizatorių knygomis.

Šis renginys buvo inicijuotas bendradarbiaujant su Kaišiadorių miesto Centro bendruomenės aktyvu ir yra vienas iš daugelio, kurie numatyti praktiškai įgyvendinant Nacionalinę smurto prieš vaikus prevencinę programą.

 

1 2 3 4

 

Gimnazijos psichologas Lionius Demjanovas

Nuotraukos autoriaus

PSICHOLOGINĖS BIODINAMINIO ASMENYBĖS UGDYMO GRUPĖS (BAUG) ATSTOVŲ SUSITIKIMAS SU SERTIFIKUOTA FRAKTALINIO PIEŠIMO METODO PRAKTIKE BRIGITA PAULAUSKIENE

Mūsų gimnazijos moksleiviai, kurie aktyviai dalyvauja psichologinės biodinaminio asmenybės ugdymo grupės (BAUG) veikloje, su fraktalinio piešimo metodu susipažino per praktinius užsiėmimus. Daugeliui tai buvo nauja ir netikėta, kitiems gal mažiau įdomu, tačiau tai, kad keistasis piešimas veikia, pajuto kiekvienas.

Fraktalinio piešimo metodas tinka bet kokio amžiaus ar išsilavinimo žmonėms. Visi gali piešti - tam nebūtina turėti meninį išsilavinimą ar piešimo įgūdžių. Atvirkščiai, jei žmogus sako, jog nemokas piešti, tai tik privalumas. Tačiau jei žmogus piešti moka, šis metodas gali atverti naują požiūrį į piešimą, suteikti įkvėpimo. Ir, be jokios abejonės, tai  galingas instrumentas savo gyvenimui pakeisti.

Sausio 25-ąją Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje BAUG-o dalyvių galimybė susitikti su sertifikuota fraktalinio piešimo metodo praktike ir naujosios knygos „Nusipiešk gyvenimą, kokio nori“ autore Brigita Paulauskiene buvo lyg gaivus gurkšnis kitokio meno ir grupės praktinės veiklos tąsa.

Nuoširdus bendravimas su šio metodo propaguotoja, fraktalinio piešinio sukūrimas,  jo aiškinimas, susipažįstant su savo dvasios būsenomis, suvokiant savo gyvenimo situacijas, moksleiviams leido dar labiau įsigilinti į dailės pasaulio erdves. B.Paulauskienę nustebino mūsų gimnazistų piešinių brandumas ir meniškumas, todėl leidus autoriams juos nusifotografavo kaip metodinę priemonę būsimiems susitikimams.

Nuostabu, kad fraktalinis piešimas grindžiamas idėja, įkvėpta mokslo. Piešiniai, kuriuos moksleiviai kuria, fraktaliniais vadinami todėl, kad piešinys – tai mažytė mūsų gyvenimo detalė, netiesiogiai atspindinti visą didįjį mūsų gyvenimo medį.

Ne veltui sakoma, kad vienas poelgis, vienas žodis, viena kitaip nei įprastai praleista diena gali pakeisti visa gyvenimą. Kitaip tariant, pakeisk vieną detalę ir visuma pasikeis. Kaip tai padaryti? BAUG-o dalyviai tai žino. Todėl kviečiame tapti šios grupės nariais arba dėl konsultacijos kreiptis į gimnazijos psichologą.

 

Gimnazijos psichologas Lionius Demjanovas

 

1 2 3 4

 

Ritos Tadarauskienės fotograf.

PSICHOLOGINĖS BIODINAMINIO ASMENYBĖS UGDYMO GRUPĖS (BAUG) VEIKLA

Nuo 2016 m. spalio mėnesio pirmą kartą gimnazijos aplinkoje pradėjusi savo aktyvią veiklą psichologinė Biodinaminio asmenybės ugdymo grupė (BAUG) gruodžio 21-ą susirinko į pirmojo etapo baigiamąjį susitikimą, kurio metu vyravo ne tik darbinė, bet ir prieškalėdinė dvasia. Aišku, neapsieita be saldžių vaišių, puodelio gardžios arbatos ir ...kalėdinių dovanų.      

Moksleivių (BAUG) veikla pagrįsta praktiniais užsiėmimais taikant įdomiosios teorinės ir praktinės psichologijos patirtį. Pilotažinės grupės veikloje aktyviai dalyvavo 12 dalyvių, tačiau esant pageidavimui būdavo ir daugiau. Praktikumai vykdavo atsižvelgiant į dalyvių norus ir poreikius, tačiau tikslingai siekiant asmenybinio augimo per psichologinę biodinamiką (aplinka pagal mūsų mintis). Užsiėmimai vykdavo kiekvieną trečiadienį po pamokų  intensyviai ne daugiau nei 1-1,5 val., tačiau buvo atvejų, kai įdomioji psichologija įtraukdavo ir net nepastebėdavome, kad viršydavome visus laiko limitus.

Viena iš kertinių grupės užsiėmimų idėjų – situacijos suvokimas ir pastangų ją keisti derinimas (acceptance and change), požiūrio, kaip įgūdžio pritaikymas kasdieninio gyvenimo aplinkoje, kaip nuoseklus asmenybės ugdymas, formavimas. Ar tai pasiteisino? Apie tai reikia klausti pačių dalyvių, jų bendraklasių, mokytojų, auklėtojų ir, aišku,  tėvelių. Nes dažniausiai tik kiti pastebi, kad tapai kitoks - aktyvesnis, drąsesnis, draugiškesnis, laisvesnis ir siekiantis žinių.

 

1 2 3 4

 

Gimnazijos psichologas Lionius Demjanovas

Informacija mokinių tėvams

    

2016 m. gruodžio 8 d. nuo 14.00 iki 20.00 organizuojama tėvų-mokinių diena, kurios metu Jūs (pageidautina kartu su dukra ar sūnumi) galėsite susitikti ir individualiai pakalbėti su mokytojais ir/ar gimnazijos administracija.  

Siekdami taupyti Jūsų ir mokytojų laiką, sklandžiai organizuoti individualius pokalbius, kuriems skiriama iki 15 minučių, kviečiame iš anksto užsiregistruoti: parašyti mokytojui per elektroninį dienyną laišką apie pageidaujamą pokalbio laiką. Mokytojas Jums žinute per elektroninį dienyną praneš galimą pokalbio pradžios laiką arba pasiūlys kitą įmanomą pokalbio laiką. Gauta iš mokytojo žinutė apie suderintą pokalbio laiką yra registracijos patvirtinimas. Jeigu individualų pokalbio laiką su mokytojais derinsite kitais būdais (pvz., sms žinute, pokalbiu, telefonu ir pan.), mokytojas Jums žinute per elektroninį dienyną vis tiek praneš pokalbio laiką ir vietą. Jei per dvi paras tokios žinutės nesulauktumėte, priminkite mokytojui apie Jūsų susitarimą, kad jis užregistruotų individualaus pokalbio laiką. Jeigu registruositės nedelsdami, Jums pavyks susidaryti patogiausią pokalbių grafiką, ypač tais atvejais, kai norėsite pasikalbėti su keletu mokytojų, todėl registracijos neatidėliokite paskutinei dienai. Atkreipiame dėmesį, kad registracija nuo gruodžio 7 dienos 19 val. nevykdoma.
Kilus neaiškumams dėl tėvų-mokinių dienos organizavimo prašau kreiptis į pavaduotoją ugdymui Aldoną Bradulskienę el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Bradulskienė

RENGINIŲ KALENDORIUS

Liepa 2019
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 175 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
1186
Straipsniai
1133
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
11008203
http://1rxpills.com/