Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
ezenklas
Designed by:

Naujienos

Bibliotekoje dailės kūrinių paroda

             0001

Kviečiame apsilankyti.

 

Dailės mokytoja Andromeda Ostašenkovienė,

Bibliotekos vedėja Rita Tadarauskienė

Tautiškos literatūros parodos

Siekiant pabrėžti archeologinių kultūros paveldo objektų reikšmę valstybingumui, jų išsaugojimo svarbą istorinės atminties kontekste, Lietuvoje 2017-ieji paskelbti Piliakalnių metais. Minint Piliakalnių metus informacijos centre-bibliotekoje buvo parengta literatūros paroda skirta gimnazistams susipažinti su tvarkomais, tyrinėjamais ir populiarinamais archeologijos paminklais – piliakalniais.

Siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir įprasminti jį valstybinėse šventėse, Lietuvoje 2017-ieji paskelbti Tautinio kostiumo metais. Nelikome abejingos ir parengėme literatūros parodą „Lietuvių tautinis kostiumas“.

IMG_2596 IMG_2597 IMG_2598 IMG_2600 IMG_2601 IMG_2603 IMG_2605 IMG_2607 IMG_2608 IMG_2610 IMG_2611 IMG_2612

Bibliotekininkės

Vadovėlius išduosime

 

Pirmokams- rugpjūčio 22 dieną;

Antrokams - rugpjūčio 23 dieną;

Trečiokams - rugpjūčio 24 dieną;

Ketvirtokams - rugpjūčio 25 dieną.

 

Bibliotekininkės

       

Gamtos mokslų akademijos gimnazistų išvykos

Gamtos mokslų akademijos biologijos fakulteto gimnazistai ir jų draugai vieną dieną lankėsi VU gyvybės mokslų centre, kuris atidarytas 2016 m. Šis centras sustiprins biochemijos, biotechnologijos, molekulinės biologijos, genetikos, neurobiologijos, molekulinės medicinos ir kitų krypčių mokslinius tyrimus bei studijas. Gimnazistus jaunesnysis mokslo darbuotojas (ne vienos gamtos mokslų tarptautinių olimpiadų prizininkas) Paulius Lukas Tamošiūnas supažindino su GMC erdvėmis, laboratorijomis ir darbu jose, papasakojo apie studijų galimybes VU gamtos mokslų fakultete. Smagu buvo susitikti ir pasiklausyti buvusios mūsų gimnazistės, šiuo metu VU biochemijos mokslų studentės Arūnės Verbickaitės pasakojimo apie darbą laboratorijoje. Taip pat apsilankėm GMC, įsikūrusiame zoologijos muziejuje. Čia išgirdome įdomių pasakojimų apie sukauptas įspūdingas gyvūnų kolekcijas.

Kitą dieną biologijos akademikai lankėsi Kaune, VDU. Gamtos mokslų fakulteto prodekanė doc. Asta Danilevičiūtė supažindino su studijų programomis, įvairiomis laboratorijomis ir darbu jose. Doktorantė Kamilė įdomiai pasakojo apie parazitus, jų gyvenimo būdą, vystymąsi. Gimnazistai patys turėjo galimybę atlikti praktikos darbą ir iš arčiau mikroskopais stebėti parazitus, jų sandarą, palyginti dydžius. O prof. Saulius Šatkauskas supažindino su nauja neurotechnologijų studijų programa, išklausėme paskaitą apie sudėtingas žmogaus  smegenis. Profesorius teigia, kad neurotechnologijos sujungia kompiuterines, smegenų skenavimo ir stimuliavimo bei neurofiziologinių signalų registravimo technologijas, signalų apdorojimą ir neurobiologiją. Šia programa siekiama parengti specialistus, sugebančius kurti ir vystyti naujus įrankius ir technologijas, kurios leistų suprasti, diagnozuoti, gydyti įvairias nervų ligas.

 

1 2 3 4

 

Biologijos mokytoja Virginija Aleksiūnienė

 

Neurotechnologijos apjungia kompiuterines technologijas, smegenų skenavimo ir stimuliavimo technologijas, neurofiziologinių signalų registravimo technologijas, signalų apdorojimą ir neurobiologiją

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/technologijos/kodel-devilstone-9-grupes-kurias-verta-pamatyti-festivalyje-646-652585

„Neurotechnologijos apjungia kompiuterines technologijas, smegenų skenavimo ir stimuliavimo technologijas, neurofiziologinių signalų registravimo technologijas, signalų apdorojimą ir neurobiologiją

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/technologijos/kodel-devilstone-9-grupes-kurias-verta-pamatyti-festivalyje-646-652585

„Neurotechnologijos apjungia kompiuterines technologijas, smegenų skenavimo ir stimuliavimo technologijas, neurofiziologinių signalų registravimo technologijas, signalų apdorojimą ir neurobiologiją

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/technologijos/kodel-devilstone-9-grupes-kurias-verta-pamatyti-festivalyje-646-652585

Biblioterapijos metodo pristatymas-praktikumas „Katinas, kuris atėjo...“

Kovo 1 d. gimnazijos informacijos centre-bibliotekoje vyko psichologinio biblioterapijos metodo pristatymas-praktikumas, kurį vedė sveikatos psichologas-psichoterapeutas Lionius Demjanovas. Malonu pripažinti, kad nepaisant didelio užimtumo būrys aktyvių ir žingeidžių moksleivių, mokytojų bei kuratorių rado laiko pažintiniam renginiui.

Jau nuo pirmųjų minučių bibliotekininkės  Reginos Demjanovienės priminimas, kad vienos knygos gali gydyti, o kitos – relaksuoti, motyvuoti, padėti suvokti pasaulį ir save, nuteikė raminančiai.  Jauki gimnazijos biblioteka daugeliui moksleivių ir jų mokytojų tapo puikia vieta, kurioje žmonės gali „nepastebimai” gydytis.  Reikia tik drąsos, šiek tiek specialistų patarimų ir, kaip jau nuo seno pastebėta, gydomoji bibliotekos funkcija galės aktyviai veikti.

Taigi biblioterapija naudinga tuo, kad žmogus turi galimybę pabūti kažkuo kitu, įsijausti į knygos veikėjo gyvenimą ir kartu su juo išgyventi tam tikras emocijas, diskutuoti. Trumpas ekskursas į knygos pasaulį vyko su Cleveland Amory romanu „Katinas, kuris atėjo per Kalėdas“. Tai romanas apie žmogaus vertybių skalę, atsikleidžiančią santykiuose su vienu iš gražiausių naminių  gyvūnų – katinu. Taikydami psichologinio metodo darbo ciklus,  renginio dalyviai susipažino su „Katino testu“, pasirinko savo „Amžinųjų vertybių sentencijas“ ir įvardino po tris  labiausiai patikusias perskaitytas knygas.

Įvairioms dalyvių amžiaus grupėms buvo pritaikytos skirtingos biblioterapijos poveikio technikos, buvome ir klausytojais, ir aktyviais dalyviais, o ypač tada, kai teko patiems skaityti Justino Marcinkevičiaus „Grybų karą“.

Pasidžiaugėme tuo, kad gimnazijos bibliotekos fondai pasipildė naujais psichoterapinio poveikio leidiniais, pasivaišinome saldumynais bei dalyvavome „Katinas, kuris atėjo...“  loterijoje.

 

IMG_0663 IMG_0664 IMG_0686 IMG_0705

 

Organizatoriai

 Fotografijos bibliotekos vedėjos Ritos Tadarauskienės

RENGINIŲ KALENDORIUS

Sausis 2018
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 366 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
940
Straipsniai
895
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5475656
http://1rxpills.com/