Erasmus+ projekto „Mokausi. Mokau. Augu.“ mobilumas
- Paskelbta: trečiadienis, 25 rugpjūčio 2021
Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija tęsia „Erasmus+“ finansuojamo švietimo ir mokymo srities KA1 projekto „Mokausi. Mokau. Augu“ Nr.: 2019-1-LT01-KA101-060416 mobilumo veiklas. Dėl COVID-19 sukelto karantino dotacijos sutartis pratęsta 12 mėnesių.
Susiklosčius palankioms aplinkybėms ir pradėjus mokymosi veiklas vykdyti kontaktiniu būdu, užsibrėžtą projekto tikslą - gilinti pedagoginio personalo kompetencijas mokinių vertinimui ir įsivertinimo pažangai pasiekti, pasiremdami Europos šalių patirtimi, planuojame įgyvendinti iki 2022-05-31.
Europos mobilumo kursų organizatoriai, kurie siūlė platesnį kursų pasirinkimą, po pandemijos patvirtino tik keletą iš jų. Teko peržiūrėti pasiūlą ir rinktis saugų keliavimo laiką bei kursus, atitinkančius projekto tikslą, nekeičiant planuotos mobilumo veiklos šalies. COVID-19 karantino sukeltos pasekmės ir skubus mokymo(-si) perkėlimas į virtualią aplinką verčia į mokymą per mobiliąsias technologijas pažvelgti kitaip. Tad pasirinkome kursą „MOBILE-TECH“, kur galėtume daug sužinoti apie esamas priemones ir išteklius, kad galėtume kuo geriau išnaudoti mokymąsi mobiliaisiais įrenginiais. Informacinių technologijų mokytoja Ingrida Kupčiūnienė ir dailės mokytoja Andromeda Ostašenkovienė rugpjūčio 16-20 dienomis dalyvavo mobilumo veiklose, kurios vyko Salonikuose (Graikijoje). Kursuose „MOBILE-TECH“ buvo pristatomos aktualios mobiliojo mokymo patirtys, akcentuojamas e.saugumas, skaitomos paskaitos, dirbama grupėse, lankomasi šalies mokyklose. Atliekant mokymosi veiklas buvo diskutuojama apie mobiliųjų programėlių gausą, jų taikymo metodikos sėkmingumą, teisingą kompetencijų ir (arba) gebėjimų sąryšio sąsają su jomis. Buvo nagrinėti gerosios praktikos pavyzdžiai, mobiliųjų programėlių klasifikacijos pagal Bloom'o taksonomiją, dalyko mokymo pagrindą, mokymosi veiklų planavimą. Išgirsta patarimų pirmenybę teikti savarankiškam mokymuisi ir nemokamam žinių atradimui, laikytis atviro kodo platformos filosofijos. Šie kursai leido mokytojoms susipažinti ir su Šiaurės Graikijos kultūra: kultūriniais objektais, papročiais ir tradicijomis.
Parsivežėme puikių idėjų ir minčių, kaip ne tik mobiliomis programėlėmis paįvairinti pamokas ir didinti mokinių įtrauktį, skatinti jų kūrybiškumą, kritinį mąstymą bei mokymosi motyvaciją, bet ir pritaikyti įsivertinimui bei mokymosi pažangos stebėjimui.
Apie Erasmus+ kursus Kilkėje pasakoja vadovas Nicolas Georgiadis čia
Mokytojos I. Kupčiūnienė ir A. Ostašenkovienė