Pasiekimai

28-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada

Kokius ženklus mūsų gyvenime palieka laikas? O gal būt mes paliekame ženklus laike? Į šiuos klausimus bandė atsakyti šalies moksleiviai balandžio 8 d. dalyvaudami 28-ojoje Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje. Respublikiniame etape kiekvienas dalyvis turėjo pateikti pirmo ir antro konkurso etapo kūrybinius darbus, kūrybinį aplanką, per tris valandas atlikti naują kūrybinį darbą ir pabendrauti su komisijos nariais, pristatydami savo idėjas, atsakydami į jų pateiktus klausimus.

Kaišiadorių rajonui atstovavo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos IV bm klasės mokinė Rugilė Galdikaitė. Komisijos vertinimui mergina pateikė meninę išraišką drąsia forma – performansu. Nūdienos emociją ir tai, kokius ji pėdsakus palieka žmogaus prisiminimuose, pasąmonėje Rugilė pademonstravo, tapydama abstrakciją savo kūnu ant drobės lakšto. „Man patinka tas kūrėjo užsimaskavimas, paslaptis, taip pat manau, kad taip lengviau įsiminti menininką“, – samprotauja autorė, pasirašanti savo kūrinius slapyvardžiu „Rumelio“. Apie olimpiados temą „Laikmečių atradimai“ Rugilė mąsto taip: „Archeologija man siejasi su gyvybe ir mirtimi, memento mori. Vienu metu esi gyvas, o paskui jau esi tik griaučių krūva dirvoje. Todėl ir nusprendžiau pavaizduoti pilną gyvybės žmogų ir tą gyvasties pėdsaką, kurį jis paliko po savęs.“

Rugilė netrukus baigs mokyklą, rinksis tolimesnį savo kelią. O tai labai prasminga kūryba, kuri palieka ryškų ženklą žmogaus gyvenime, asmenybės formavimosi etape, laike... Tad linkime Rugilei neišsenkančių kūrybinių idėjų, prasmingų tikslų ir jų išpildymo!

I konkurso etapo darbas – tapyba, asambliažas „Momento mori“, 2022 m.

1 2

II konkurso etapo darbas – tapyba, kūno menas, performansas „Evaldo pėdsakas“, 2022 m.

3  4

III konkurso etapo darbas – tapyba, kūno menas, performansas „Laiko ženklai mano kūryboje“, 2022 m. https://youtu.be/ZppWnU7jiQE

Dailės mokytoja Andromeda Ostašenkovienė