Mokytojų taryba

Dalyvavome VGTU projekto „Ateities inžinerija“ III sezone

T

VGTU projekto „Ateities inžinerija" III sezonas baigėsi 2020 m. spalio 8 d. projektinių darbų konkursu rudens renginyje, vykusiame per Zoom programą. Šio projekto esmė buvo sukurti meninį filmą panaudojant mobilųjį įrenginį, stabilizatorių bei naujas programas. Konkursui buvo pristatyti keturiolikos temų 68 projektiniai darbai. Labai džiaugiamės mūsų gimnazijos komanda, kurią sudarė Arnas Šiūša (II fg1 kl.), Domantas Dalamakas (II fg1 kl.), Lukas Jankauskas (II fg1 kl.), Matas Martinkaitis (II hs kl.), ir darbu – dokumentiniu filmu „Gimnazijai 96" (tematika „Filmo kūrimas mobiliuoju įrenginiu").

Dalyvavimas projekte mums buvo didelis iššūkis, nes reikėjo susipažinti su dokumentinio filmo kūrimo specifika, išbandyti save naujoje kūrybinėje srityje. Pirmiausia sugalvojome filmo temą, pagal ją kūrėme scenarijų. Norėjome sukurti siužetą, atskleidžiantį gimnazijos pasiruošimą gimtadienio šventei ir pačią šventę. Aktyviai dalyvavome kūrybinėse dirbtuvėse gimnazijoje, vykome į Vilnių konsultuotis su VGTU lektoriumi Remigijumi Ruokiu. Išmaniuoju telefonu per „ZY play" programėlę „Smooth 4" stabilizatoriaus pagalba nufilmavome reikiamą medžiagą. Filmą montavome per „DaVnci resolve 16". Pasiskirstę vaidmenimis šiame projekte bendromis jėgomis stengėmės atskleisti, kaip kuriama gimnazijos šventė. Projektiniam darbui vadovavo informacinių technologijų mokytoja metodininkė Ingrida Kupčiūnienė, konsultavo VGTU lektorius Remigijus Ruokis.

Kviečiame gimnazistus ir mokytojus, įkvėptus mūsų sėkmės, pasirinkti jums patinkančią tematiką ir dalyvauti VGTU projekto „Ateities inžinerija" naujajame sezone, nuoroda http://ateitin.vgtu.lt Linkime įdomių kūrybinių sumanymų ir jų sėkmingo įgyvendinimo!

20201008_094330 20201008_095955 20201008_100547

Arnas Šiūša, IIfg, NŠ programos „Informatikos akademija“ dalyvis