Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Renginiai

Pavasario kanonas

kanonas 1Balandžio paskutinį savaitgalį vyko tradicinis dainuojamosios poezijos festivalis „Pavasario kanonas“. Tai jau penktasis toks renginys. Tad mažo jubiliejaus proga organizatoriai (gimnazijos radijo „Devintoji banga“ klubas ) norėjo jį padaryti išskirtinį. O ir praėjęs „Rudens kanonas“, į kurį buvo susirinkę daug žiūrovų, ir pats koncertas vykęs beveik keturias valandas, skatino mintį organizuoti dviejų dienų festivalį gimnazijos kieme. Pirmąkart festivalio dalyviai turėjo galimybę koncertuoti naujai sumontuotoje scenoje, kuri vėliau tarnaus ir kitoms gimnazijos šventėms.

Penktadienio (balandžio 29 d.) vakaras buvo pakankamai vėsus. Galbūt oras, galbūt vykę kiti renginiai, ir artėjanti Motinos diena nuviliojo dalį dainuojamosios poezijos gerbėjų.

Tačiau tie, kurie atėjo, tikrai nesigailėjo, nes festivalyje skambėjo tikrų profesionalų atliekamos dainos: ne pirmąkart dayvaujančios Linos Štalytės iš Mažeikių, Domanto Razausko iš Vilniaus, buvusio mūsų gimnazijos mokinio Romo Naidzinavičiaus (dabar mokytojo iš Kauno). To vakaro koncertą baigė mūsų gimnazijos mokinių pasirodymai. Pirmoji festivalio diena- tradicinio kanono versija, tik ne aktų salėje, o lauke.

Tačiau antrąją dieną galima vadinti netradicine, kur šalia dainuojamosios poezijos atlikėjų buvo galima išgirsi ir poetų eilių, ir popso, ir liaudiškos muzkos, buvo demonstruojami kino filmai (klubas „Voras“). Poezijos skaitymuose dalyvavo jaunieji poetai Nerijus Cibulskas (buvęs mūsų gimnazijos mokinys) ir jo draugai- Ernestas Noreika, Mantas Balakauskas. Savo eiles skaitė ir svečiai iš Birštono gimnazijos, jaunieji mūsų gimnazijos poetai Gabrielė Ladygaitė, Arnas Švelnikas, Viktorija Zablockytė, kuri kartu su Milda Naudžiūnaitė vedė diskusiją apie kūrybą, kūrėjus, pakalbino ne tik deklamavusius eiles, bet ir susirinkusius paklausyti poezijos. Vėliau vadžias į rankas, kaip ir penktadienį, perėmė nenuilstantys renginio vedėjai Jonė Rimavičiūtė ir Gintas Petkevičius, kuris jau trečiąkart ( kaip ir vienas iš kanono pradininkų Gediminas Ivaškevičius) vedė renginį. Dainuojamosios poezijos koncertą buvo suteikta garbė pradėti kanonoidėjos generatoriui Tadui Tamošiūnui (dabar studentui ) su bendraminčių grupe iš mūsų gimnazijos. Kaip visada publiką savo dainomis žavėjo 3bm1 klasės gimnazistės Viktorijos Zablockytės tėtis Raimundas Zablockas, įvairių dainuojamosios poezijos konkursų laureatai Gediminas Ivaškevičius, patys renginio vedėjai Jonė ir Gintas, svečiai iš Birštono, kiti mūsų gimnazijos atlikėjai. Ne kartą scenoje pasirodė ir vienas iš radijo klubo vadovų - Eginas Grajauskas. Antrąją festivalio dieną koncertavo ir svečiai iš Utenos Dauniškio gimnazijos, su kuria mūsų gimnazija jau daug metų bendrauja. Po svečių pasirodymo buvo proga dar kartą išgirsti modernaus folkoro studijos, vadovaujamos Česlovo Kriščiūno, pasirodymą. O vėlai vakare visi linksmai šoko tradicinėje liaudiškoje vakaronėje.

Tiek dalyviai, tiek renginio svečiai abi dienas turėjo galimybę pabendauti, pasidalinti įspūdžiais prie kavos ar arbatos puodelio mokytojos, vienos iš radijo klubo vadovės, Liucijos Vinevičienės kabinete. Festivalis tikrai nebūtų įvykęs be nuoširdaus gimnazijos radijo grupės „Devintoji banga“ komandos: Arnoldo, Andriaus, Kęstučio, Edmundo, Roberto, Ivetos, Agnės, Mindaugo ir kitų narių (galbūt iš pirmo žvilgsnio ir nematomo) triūso. Visokeriopai renginį rėmė ir gimnazijos administracija: direktorius Stanislavas Bernikas, skyriaus vedėja Danutė Nanartavičienė. Įvairiai galima būtų vertinti naują kanono formą (daugelio žiūrovų ir dalyvių nuomone įvairių žanrų sintezė nepasiteisino), tačiau aišku viena- dainuojamosios poezijos gerbėjų gimnazijoje yra, tad ir kitas kanonas bus. Iki naujų susitikimų.

Karolina Mikulytė, 3bm2 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 122 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1298
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5223547
http://1rxpills.com/