Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Neformalus ugdymas

Laiškai mylimosioms „gyvai“…

IMG 4428IMG 4431Praeitą savaitę socialinių mokslų istorijos fakulteto „Jaunojo istoriko“ mokyklos mokiniai  bei gimnazijos arkivyskupo T.Matulionio kuopos moksleiviai ateitininkai svečiavosi Garliavos  Juozo Lukšos gimnazijoje. Ši išvyka yra partizanų dainų vakaro „Laiškai mylimosioms“ tęsinys. Vakaras buvo skirtas partizanų vado Juozo Lukšos – Daumanto ir Nijolės Bražėnaitės meilės istorijai, sugulusiai į 136 laiškuos. Visi šie laiškai, asmeniniai daiktai, nuotraukos ir kt.  yra dr. Nijolės Bražėnaitės - Lukšienės dovana ir saugomi šios gimnazijos muziejuje. Gimnazija pavadinta Juozo Lukšos vardu, kadangi netoliese, už 9 kilometrų, yra jo žūties vieta.

Mus šiltai sutiko ir priėmė direktorius Vidmantas Vitkauskas, kuris gyvai perteikė muziejaus eksponatų istorijų fragmentus. Pasakojo apie bendravimą su išlikusiais gyvais artimaisiais bei dar JAV gyvenančia J.Lukšos žmona, medicinos mokslų daktare, profesore, N.Bražėnaite – Lukšiene – Paronetto.

Džiaugiamės mūsų gimnazijos direktoriaus suteikta galimybe užmegzti bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius su Juozo Lukšos gimnazija. Jau gavome kvietimą dalyvauti rugsėjo 4 d. kasmetiniame gimnazijos renginyje, skirtame partizanų vado Juozo Lukšos – Daumanto žūties dienai paminėti. Mes juos pakvietėme į kitų metų partizanų dainų vakarą.

 

Mokytojos Danguolė Arnauskienė ir Ona Jodonytė

RENGINIŲ KALENDORIUS

Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
1
5
18
19
28
30

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 70 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1368
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5771966
http://1rxpills.com/