Neformalus ugdymas

Gimnazistai Baltijos jūros projekte

Estijos BJP koordinavimui 2015 m. sukanka treji metai. Tai reiškia, kad generalinio koordinavimo bsp logo 1vairas bus perduotas kitai šaliai – Rusijai. Kiekvieną kartą generalinį koordinavimą perduodanti šalis organizuoja didelę tarptautinę Baltijos jūros projekto konferenciją, į kurią kviečiami BJP mokiniai, mokytojai, koordinatoriai, UNESCO ir kt. institucijų atstovai. 2015 m. birželio 5–8 d. Taline, Estijoje, yra organizuojama BJP tarptautinė konferencija „Mokslo pokyčiai“. Į šią konferenciją yra kviečiamos delegacijos iš visų Baltijos jūros projekto regiono šalių.

Siekiant pasirengti šiai tarptautinei konferencijai, buvo organizuotas Baltijos jūros projekto Lietuvos mokinių mokslinių darbų konkursas, kuris vyko 2015 m. kovo mėn. Konkurso I-III vietų laimėtojai kviečiami dalyvauti minėtoje konferencijoje Taline, kur galės pristatyti savo mokslinius darbus.

Mokslinio darbo tema labai abstrakti - „Mokslo pokyčiai“. Mokiniai turėjo parengti mokslinį darbą, kuriame analizuojami moksliniai pokyčiai, įvykę per visą Baltijos jūros projekto egzistavimo laiką (25 metus) arba per trejų metų laikotarpį, kol projektą koordinavo Estija, arba per laikotarpį, kada patys mokiniai dalyvauja Baltijos jūros projekte.

Džiaugiamės, kad pristatę pranešimą „Air polution research methods in Kaisiadorys Algirdas Brazauskas gymnasium in 2012-2014 years“ įveikė atranką ir tarptautinėje konferencijoje atstovaus Lietuvai ir savo gimnazijai du šaunūs trečiokai Monika Kunigonytė ir Martynas Žilionis. Linkime jiems sėkmės.

Mokytoja Laima Sabaliauskienė