Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Administracinė informacija

Ekskursija į Lenkiją

311978356 3490397024531482 2348045680169157414 nLapkričio 18-20 dienomis su mokytojomis A. Ostašenkoviene, I. Kupčiūniene, O. Jodonyte ir dar trisdešimt keturiais mūsų gimnazijos mokiniais keliavome į Lenkiją maršrutu Kaišiadorys-Veličkos-Aušvicas-Krokuva-Kaišiadorys. Šioje kelionėje patyrėme daug įspūdžių, nuotykių, nueita daug žingsnių ir nuvažiuota daug kilometrų.

Kelionė prasidėjo trečią valandą nakties, bet autobuse nesiskundėm, kad norim miego, nes kaimyninėje šalyje laukė nauji, nepatirti įspūdžiai. Po ilgų kelionės valandų, pasiekę viešbutį, jame apsistojome, susidėjome daiktus ir keliavome į Veličkos druskų kasyklas. Dairytis ir žavėtis druskos kasyklos grožiu mums buvo labai gera. Bet kai pagalvoji, kad senovėje žmonėms, dirbusiems šiose šachtose, tai buvo sunkus fizinis darbas, kuris pareikalaudavo nuolatinės įtampos, regėjimo praradimų ir net žmonių gyvybių, darosi liūdna. Kadangi darbuotojai kasyklose praleisdavo labai daug valandų, todėl tuneliuose buvo įkurtas savotiškas požeminis miestas. Dar iki šių dienų išliko iš druskų bei akmens iškaltos prabangios koplyčios, įvairios skulptūros, net prabangūs šviestuvai, neskaitant sienų ir grindų, ir tie sukonstruoti iš druskos. Veličkos druskų kasyklos – tai ilgiausiai veikusios kasyklos visoje Europoje: tik XX a. pabaigti kasinėjimo darbai, kurie čia prasidėjo viduramžiais.

Kitą rytą išvykome į dar vieną lankytiną objektą – Aušvico muziejų. Aušvico koncentracijos stovykla primena skaudžią, žiaurumo kupiną istoriją apie holokaustą ir žmonių nežmoniškumą. Lankantis sunku suprasti, ar tai turistinis objektas, ar tai didelės žmonių kapinės. Įėjus į teritoriją, jaučiamas žmonių kankinimo, badavimo, mirties kvapas. Tai vieta, kurioje susimąstai, ką patyrė ir kokius žiaurumus iškentėjo nekalti žmonės, kurie turėjo šeimas, mylėjo, norėjo gyventi ir džiaugtis gyvenimu. Keli faktai apie šią stovyklą: stovykloje niekada nebuvo tekančio vandens, o atvežto ne visiems užtekdavo, mediniai barakai neturėdavo grindų ir pamatų, nebuvo prausyklos, tualeto. Prie pat stovyklos stovėjo krematoriumai, kuriuose kartais per dieną būdavo nužudoma apie 12 tūkst. žmonių. Aušvico muziejų 1947 m. įkūrė išgyvenę kaliniai, kurie ir buvo pirmieji gidai, papasakoję apie visus stovyklos baisumus. Tai vieta, kurioje buvo nužudyta apie 1,4 mln. nekaltų žmonių iš viso pasaulio. Muziejuje daug ekspozicijų, kuriose pristatomi žuvusiųjų sąrašai, nuotraukos, kalinių daiktai. Po šio muziejaus aplankymo susimąstai, koks vis dėlto trapus ir nenusakomas žmogaus gyvenimas, kuris kartais pilnas neteisybės ir žiaurumo.

Ta pačią dieną aplankėme Krokuvos miestą ir Vavelio pilį. Vavelio pilis buvo Lenkijos karalių karūnavimo, tuoktuvių, laidotuvių vieta. Čia gimė daugelis Piastų, Jogailaičių ir Vazų dinastijų princesių ir princų. Vavelio pilis itin suklestėjo, kai valdė lietuviškosios Jogailaičių dinastijos valdovai. Jogaila pilį išpuošė freskomis. Čia buvo saugomi vertingiausi Lenkijos Karalystės, vėliau – Abiejų Tautų Respublikos valdžios ženklai, karališkosios brangenybės, ginklai, archyve saugomi svarbiausi valstybės dokumentai.

Pasivaikščioję ir pasigrožėję Krokuvos senamiesčiu, ėjome į kino teatrą, kuriame žiūrėjome 3D kino filmą „Juodoji pantera. Wakanda amžiams“.

Taigi, pasisėmę daug naujų įspūdžių, emocijų, nuotykių, sužinoję daug įdomių istorijos faktų, nors pavargę, bet linksmi, pajudėjome link savo namų, gimtųjų Kaišiadorių.

Nuoširdžiai dėkojame mokytojoms I. Kupčiūnienei, O. Jodonytei ir A. Ostašenkovienei už šią suorganizuotą ekskursiją!


Liepa Staninaitė, I KTU

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
1
5
18
19
28
30

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 65 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1369
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5777356
http://1rxpills.com/