Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Verta perskaityti

Atmintinė abiturientams

Abiturientų atmintinėje galima rasti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus dėl brandos egzaminų, sužinoti, kokį tolesnį mokymosi kelią galima rinktis, įgijus vidurinį išsilavinimą.

Joje taip pat pateikiama naudinga informacija apie priėmimo į profesines ir aukštąsias mokyklas sąlygas, profesinio mokymo ir koleginių bei universitetinių studijų naujoves ir privalumus.

Atmintinę rasite adresu: https://smsm.lrv.lt/uploads/smsm/documents/files/2023%20m_%20atmintin%C4%97%20abiturientui%20(-ei).pdf

 

 

Informacijos centras-biblioteka

 

Skaitykite

ypatingu-vaiku-namaiYpatingų vaikų namai/ Ransom Riggs.- V.: Alma littera, 2023.- 408 p.

 

Šešiolikametis Džeikobas Portmanas nė kiek neabejojo, kad jo gyvenimas yra ir bus niekuo neypatingas. Būdamas mažas, jis nepaprastai žavėjosi savo seneliu, jo nuotykių kupinu gyvenimu, kvapą gniaužiančiomis istorijomis apie pabaisas ir ypatingus vaikus. Bet Džeikobas užaugo, senelio pasakojimai jam jau atrodė tik pramanai, kuriais net gėdijosi tikėjęs, o keistos senos nuotraukos – tik klastotės.

            Tačiau atėjo diena, kai niekuo neypatingas Džeikobo gyvenimas apvirto aukštyn kojom.

            Senelis bijojo pabaisų. Senelis pyko, kad iš jo atimti ginklai. Ir vieną dieną, nuskubėjęs jo aplankyti, Džeikobas rado senelį… sunkiai sužeistą.

            Tada akimoju pasikeitė viskas. Paskutiniai senelio žodžiai, miške šmėkštelėjusi pamėklė, Džeikobą pasiekęs paslaptingas senelio paliktas laiškas – keistenybių pernelyg daug, kad galėtum numoti ranka.

            Ir Džeikobas išsiruošia į kelionę – į mažytę salelę prie Velso krantų. Kadaise ten veikė panelės Peregrinės ypatingų vaikų namai – juose ir užaugo jo senelis. Ir jeigu Džeikobui kur nors lemta atskleisti senelio paslaptis – tai tik ten...

            „Kupinas įtampos, jaudinantis, nepaprastai intriguojantis romanas. Stulbinančių nuotraukų ir teksto derinys padeda sukurti išties nepamirštamą istoriją.“
Johnas Greenas, knygos „Aliaskos beieškant“ autorius

            „Skaitytojai, ieškantys naujojo Hario Poterio, neabejotinai norėtų apsilankyti panelės Peregrinės ypatingų vaikų namuose.“
CNN

            „Žodis „ypatingas“ per silpnas apibūdinti šiai knygai. Kraują gyslose stingdantis, nuostabus Riggso romanas jau žengia ir į kino ekraną.“

 

 

kiaurymiu-miestasKiaurymių miestas/ Ransom Riggs.- V.: Alma littera,2023.- 400 p.

 

Kelionė, prasidėjusi panelės Peregrinės „Ypatingų vaikų namuose“, tęsiasi Džeikobui Portmanui vykstant į Londoną, į ypatingųjų pasaulio sostinę. Ten jie tikisi gauti pagalbos savo mylimai direktorei panelei Peregrinei. Tačiau karo nusiaubtame mieste sulig kiekvienu žingsniu tyko šiurpios staigmenos. Ir, prieš užtikrindamas saugumą ypatingiesiems vaikams, Džeikobas pirmiausia turi apsispręsti dėl savo meilės Emai Blum.

            Ypatingieji žavi savo asmeninėmis savybėmis, kerinčiais gebėjimais: vienas nematomas, kitas spėja ateitį, trečia moka skraidyti, dar viena – nepaprasta galiūnė... Šaiposi vienas iš kito galių ir silpnybių, ir taip vystosi pasakojimas, atsiskleidžia charakteriai. O labiausiai knyga žavi savitomis senovinėmis nuotraukomis, kurių R. Riggsas prasimanė sendaikčių turguose bei archyvuose. Keistos ir šiurpios nuotraukos puikiai iliustruoja charakterius ir veiksmo vietą, paryškindamos kraupią pasakojimo atmosferą.

            Knygos autorius Ransom Riggs užaugo Floridoje, tačiau šiuo metu gyvena ypatingųjų vaikų pasaulyje - Los Andžele. Įprastinė jo „dieta“ - siaubo istorijos ir anglų komedijos, tad nesunku suprasti, kodėl jis rašo tokius romanus. Vargu ar tikėtina, kad šiuo metu jis jūsų namuose ir stebi jus iš palovio. (Patikrinkite. Mes palauksime.) Jeigu iš tikrųjų ten jo nėra, visada galite su juo susitikti štai čia: Twitter@ransomriggs.

„Tie, kurie nėra skaitę pirmosios dalies, šį romaną ryte praris trokšdami sužinoti, kas atsitiko anksčiau, kad galėtų įsijausti į istoriją. O tie, kurie skaitė, negalės atsidžiaugti.“
Billy Parrott, New York Public Librar.

 

Gero skaitymo!

 

Knygos paaugliams

1462874246 paaugliu-iprociai7 efektyvių paauglių įpročiai: pagrindinis paauglių sėkmės vadovas/ Sean Covey.- Vilnius: Vaga, 2009.- 303 p.- (N-14 plius)

„7 efektyvių paauglių įpročiai“ - pagrindinis paauglių sėkmės vadovas.
Gausiai iliustruotoje knygoje pateikiamas priemonių rinkinys, kaip susidoroti su dažniausiai paauglių sutinkamais psichologiniais sunkumais.
Kokios tos priemonės?
Tai septyni įpročiai arba, kitaip tariant, septynios savybės, kuriomis pasižymi laimingi ir sėkmės lydimi paaugliai visame pasaulyje.
Sveiki! Mano vardas Synas. Aš parašiau šią knygą. Pažadėk, kad ją perskaitysi, o aš tau pažadu, kad tai bus tikras nuotykis... su staigmenomis. Tai ką, pabandysi? Gerai? Gerai!
Kodėl parašiau šią knygą? Parašiau, kadangi gyvenimas paaugliams jau nėra žaidimas. Tai tikros džiunglės. Jeigu man pavyko, ši knyga turėtų tau tapti kompasu gyvenimo džiunglėse."
Synas Kovis

 

1462876478 66 svarbiausi sprendimai, kuriuos tau teks priimti: paauglių vadovas/ Sean Covey.- Vilnius: Vaga, 2009.- 392 p.

Iššūkiai, su kuriais šiandien tenka susidurti paaugliams, yra sunkesni nei bet kada anksčiau. Stresas, bendravimas su tėvais, žiniasklaidos lavina, pažinčių ir pasimatymų dramos, smurtas, peštynės, priklausomybės, depresija ir bendraamžių spaudimas yra tik keli pavyzdžiai. Ir, patinka tai ar ne, pasirinkimai, kuriuos paaugliai priima susidūrę su šiais iššūkiais, sukuria arba sužlugdo jų ateitį.

Sean Covey (Šonas Kovis), tarptautinio bestselerio 7 efektyvių paauglių įpročiai autorius, knygoje „6 svarbiausi sprendimai, kuriuos tau teks priimti“ paaugliams pataria, kaip priimti sąmoningus ir išmintingus sprendimus. Autorius remiasi tikromis viso pasaulio paauglių istorijomis ir parodo, kaip reikia elgtis, kad sektųsi mokykloje, kaip susirasti gerų draugų, kaip sutarti su tėvais, kaip išmintingai tvarkyti pažinčių ir sekso reikalus, kaip išvengti arba nugalėti priklausomybes, kaip ugdyti savigarbą ir dar daugiau. Tai naujoviška knyga, kurioje rasite labai daug originalių paveikslėlių, įkvepiančių citatų ir juokingų testų. Ji padės paaugliams ne tik atsilaikyti, bet ir sužibėti paauglystės laikotarpiu ir po jos.

Ši knyga, sukurta remiantis 7 efektyvių paauglių įpročiais, yra nepakeičiamas vadovas viso pasaulio paaugliams.

 

Bibliotekininkės

 

Gimnazistų kūryba

Įsibėgėjus 4K projektui vis dažniau džiaugiamės gimnazistais, kurie noriai ir aktyviai dalyvauja šiame projekte. Mus nuolat stebina tie, kurie yra darbštūs ir labai gabūs. Kviečiame susipažinti su Vakarės Černiauskaitės (II fg) kūryba. Turime atsiųstus du apsakymus. Prašome skaityti.

 

Protas

 

Tiesiog yra įdomu, kaip mūsų protas, nesistengdamas mąstyti, pats savarankiškai sugalvoja įdomius dalykus. Smalsu, kaip mūsų smegenys tiesiog įsimena dalykus, kuriuos matome gyvenime, ir tada juos sujungia, kad sukurtų naują vaizdą. Pavyzdžiui, mums labai dažnai koks nors žodis „šauna“ į galvą. Net nemąstant, nesistengiant galvoti, žodis atsiranda mūsų galvoje. Mano manymu, tai paprastai atsitinka kai matome, bendraujame su kuo nors, patiriame naujų įspūdžių. Mūsų smegenys tiesiog užfiksuoja tuos vaizdus, įvykius ir juos paverčia prisiminimais. Tada, po kurio laiko, iš niekur nieko mūsų smegenys tiesiog atsitiktinai „pasiima“ kai kuriuos prisiminimus ir iš jų padaro naujus dalykus (sakinius, klipus, dainas ir t. t.). Kitas pavyzdys –kodėl kai kurie žmonės, skaitydami veikėjo aprašymą, niekada jo nepaiso. Turiu omenyje, kad veikėjas galbūt turi trumpus, garbanotus plaukus, bet mes šios informacijos nepriimame ir vietoj jos padarome savaip – veikėjas turi ilgus, tamsiai rudus plaukus. Taip yra todėl, kad mes užfiksuojame vaizdus, matomus kasdienybėje, o vėliau iš jų sukuriame visai naujus dalykus. Tai tas pats, kaip sapnuoti. Visi kažką patiriame gyvenime ir tada sapnuojame tuos matytus vaizdinius. Bet jų užfiksuotų yra tiek daug, kad mūsų protas juos visiškai sumaišo. Todėl mūsų sapnai yra keistoki. Žmogaus protas iš tiesų yra neįtikėtinas.

 

 

4K projekto koordinatorė Rita Tadarauskienė

 

 

Aš noriu, kad tu perskaitytum...

heroinas 1Kodėl verta skaityti knygas?

  1. Skaitymas gerina rašymo įgūdžius.
  2. Skaitymas lavina vaizduotę.
  3. Knygos padeda rasti atsakymus į rūpimus klausimus.

Gyvenimas lekia ir net nesiruošia sustoti. Po šios nesustabdomos srovės, kuri mus neša tolyn, nelengva pamiršti problemas. Tačiau man tai pavyko. Su Melvin Burgess knyga „Heroinas“. Skaitydama šią istoriją atsidūriau tarsi kitame pasaulyje, pilname problemų, su kuriomis lyginant, ta greita gyvenimo srovė atrodo tokia neįtikėtinai lengva. M. Burgess knygoje „Heroinas“ pasakojama Džemos ir Taro meilės istorija. Šie du paaugliai, neapkęsdami tėvų griežtumo, o kartais net smurto, pabėga iš namų. Tai jų prie gero nenuveda. Jie susideda su nepatikima kompanija ir pradeda svaigintis. Iš pradžių tik cigaretėmis, alkoholiu, hašišu. Vėliau šis iš pažiūros nepavojingas žaidimas su gyvenimu perauga į priklausomybę nuo heroino. Žinoma, tai nepalengvina ir taip sunkios paauglių padėties ir Taras patenka į kalėjimą. Tuo metu Džema supranta, kad laukiasi ir tvirtai, jau ne pirmą kartą pasiryžta mesti narkotikus. Išgirdęs apie merginos nėštumą, kalėjime per dideles kančias heroino atsikrato ir Taras. Gimus vaikui vaikinas ir mergina vėl susitinka, susitaiko su tėvais, tačiau Džemos jausmai jau būna atšalę ir ji nori gyventi atskirai nuo Taro. Tačiau vaikinas yra optimistas ir tiki, jog mergina apsigalvos. Mane labai sužavėjo veikėjos Lilės žodžiai: „Tu esi viskas... Viskas ir kiekvienas, bet kas. Aš – geriausias įrodymas. Kol išlieki savimi, tol gali pakęsti didžiausią pažeminimą ir netgi jausti malonumą, nes tu, o ne kas kitas, tai patiria“. Skaitydama šią citatą įsidėmėjau ir stengiausi suvokti kiekvieną perskaitytą žodį, visą pasakytą prasmę. Ir galiu drąsiai teigti, kad supratau, jog tikrai visada ir visur reikia būti savimi. Gyvenimas juk vienas – nėra laiko būti kažkuo kitu. Dar man patiko tai, kad knygoje pasakojama veikėjų lūpomis. Kiekvienas skyrius kito veikėjo pasakojimai, mintys, nuotykiai, išgyvenimai. Tarsi galima perskaityti slapčiausias jų mintis, suvokti didžiausius troškimus ir net kartu išgyventi atsitikimus. Labai susimąsčiau apie knygoje keliamas problemas. Jos yra tokios: „Kodėl vaikai nesupranta tėvų, o tėvai vaikų?“, „Kodėl jaunimas pasiduoda aplinkinių ir draugų įtakai, kartu su jais įklimpsta į narkotikų liūną?“ Knygoje raginama atvirai kalbėti su savo tėvais, išsipasakoti jiems savo problemas, ieškoti sprendimo kartu su jais, atskleisti net smulkiausius dalykus, o svarbiausia, nebijoti, nes ir tėvai kažkada buvo paaugliai. Dėl narkotikų... Man buvo tikrai baisi ta narkomanų kasdienybė. Ta baimė, kad gali negauti dozės, tas jausmas, kai dėl pinigų narkotikams galėtum apiplėšti ar net nužudyti. Viskas parodoma taip vaizdžiai, taip tikroviškai, o ypač realiai aprašomos kančios stengiantis mesti narkotikus. Aprašomas nežmoniškas skausmas, baimė, šaltis... Perskaičius šią knygą man niekuomet nesinorės pažiūrėti į žmogų, kuris panašus į narkotikų prekeivį ar narkomaną. Tai prasminga ir daug pamokanti knyga, kuri verta visų dėmesio. Ne tik vaikų, bet ir tėvų. Tam, kad suprastų vieni kitus... Beje, dar tikrai niekas taip stipriai neskatino būti tik savimi, o ne kažkuo kitu.

 

Rugilė Masalskaitė, II a

 

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 45 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1197
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
4659952
http://1rxpills.com/