Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Verta perskaityti

Tautinės dainos

scan0003Tautinės dainos. T.1. Dainos surinktos Kietaviškių, Semeliškių, Žiežmarių apylinkėse/užrašė Teodoras Brazys.- Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2014.- 500 p.

 

Gilų pėdsaką lietuvių tautinės kultūros raidoje per trisdešimt savo veiklos metų XX amžiaus pradžioje paliko kunigas iš pašaukimo ir muzikologas, kompozitorius ir pedagogas iš profesijos Teodoras Brazys. Svari vieta jo interesų akiratyje teko mūsų dainuojamajai tautosakai, ypač liaudies dainų melodijoms.

Liaudies dainos T.Brazį traukė kaip gausi ilgaamžė meninės kūrybos sritis, atspindinti ir išreiškianti lietuvių tautos poetinės ir muzikinės kūrybos galias. Suvokdamas ir kartu pabrėždamas, kad mūsų dainos palyginus su kitų tautų analogiška kūryba yra labai savitos, joms vadinti pasirinko tada gyvavusį tautinių dainų terminą.

Jei domitės liaudies dainomis ar mėgstate dainuoti, tai šis dainų rinkinys skirtas jums.

 

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 57 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
60
Straipsniai
899
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
4741646
http://1rxpills.com/