Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Verta perskaityti

Rekomenduoju perskaityti

1510646531 Virselis Kapitonas GrantasJ. Verne „Kapitono Granto vaikai“

1864-ųjų liepa. Glazgas, Škotija. Lordas Edvardas Glenarvanas, vienas iš šešiolikos Škotijos Aukštųjų rūmų perų, su savo žmona ledi Elena Glenarvan, jos pusbroliu majoru Maknabsu, kapitonu Džonu Menglu ir įgula išbando naująją jachtą “Dunkanas”. Staiga šalia jachtos atplaukia didžiulis ryklys. Keleiviai nusprendžia pasilinksminti ir sužvejoti žuvį. Pagal seną jūrų paprotį perskrodus plėšrūno vidurius, skrandyje atrandamas butelis su laišku, parašytu anglų, prancūzų ir vokiečių kalbom. Daug teksto vietų išblukę nuo vandens, bet vienas laiško variantas papildo kitą ir keliautojai sugeba sudėlioti žinutę. Laiške rašoma, kad 1862-ų metų birželio 7-ą dieną tristiebis škotų laivas „Britanija“ sudužo prie Patagonijos krantų. Juo plaukė kapitonas Grantas su savo įgula. Deja, laivui sudužus išsigelbėjo tik kapitonas ir du jūreiviai. Ledi Glenarvan spėja, kad nelaimėliai tikriausiai turi šeimas, nežinančias, kas nutiko jų artimiesiems, todėl Lordas Glenarvanas į laikraštį įdeda skelbimą, kviečiantį visus, norinčius daugiau sužinoti apie „Britanijos“ likimą, kreiptis į jį. Į skelbimą atsiliepia du vaikai – Robertas ir Merė Grantai, kapitono Granto sūnus ir dukra. Glenarvanai nusprendžia vaikams padėti ir leidžiasi kartu ieškoti Kapitono Granto. Kapitoną jie suranda, bet po daug ilgesnės ir pavojingesnės, nei jie manė, paieškos ir visai ne Patagonijoje...

Tai klasikinis nuotykių romanas apie garbę, draugystę, pagalbą, žmogiškumą. Skaitydamas aplankai egzotiškiausius žemės kampelius, pajauti aristokratišką, inteligentišką XIX amžiaus žmogaus laikyseną net ir nepalankiomis sąlygomis. „Ryji“ skyrių po skyriaus, siužetas toks įtraukiantis, kad, rodos, galėtum ir vienu prisėdimu visą knygą perskaityti. Negąsdina net knygos storis (719 psl.). Labai rekomenduoju perskaityti!

 

Marija Stalaučinskaitė IV bm-hs klasė

 

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 156 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1330
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5372155
http://1rxpills.com/