Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Naujienos

Personažas? Autorius?

Dramos laboratorija „Jei būčiau personažas arba autorius“ – tokia tema kultūros paso renginys vyko gimnazijos pirmų klasių mokiniams. Svečiuose buvo Kauno kamerinio teatro jaunieji aktoriai. Šios edukacijos tikslas – giliau supažindinti moksleivius su drama kaip teatro žanru, ugdyti kūrybinį mąstymą, atskleidžiant dramaturgiją kaip aktualią ir patrauklią kūrybinę raiškos formą. Tai netradicinės literatūros pamokos, kurių metu aktoriai skaitė pjesę „Gang'as", kartu su moksleiviais analizavo dramos struktūrą: pjesių personažus, konflikto bei veiksmo ir atoveiksmio reikšmę, personažų santykių dinamiką. Į šį procesą sėkmingai įsitraukė mūsų gimnazistai – teko lipti į sceną, skaityti tekstus ir net suvaidinti.

Taigi, drama yra visur – gyvenime, literatūros kūriniuose, teatre – visur, kur yra VEIKĖJAI ir KONFLIKTAS, vykstantis viduje arba išorėje.

 

1 2 3

 

Kultūros paso koordinatorė Regina Demjanovienė 

 

Akcija „Metų knygos rinkimai 2023“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su partneriais kviečia pedagogus įsitraukti į akcijos „Metų knygos rinkimai 2023“ veiklas: skleisti informaciją apie akciją, dalyvauti susitikimuose su autoriais ir skatinti moksleivius balsuoti.

Kviečiame į nuotolinių susitikimų ciklą su akcijoje „Metų knygos rinkimai 2023“ nominuotais vaikų ir paauglių knygų autoriais ir kūrėjais. Visi susitikimai vyks pamokų metu „Zoom“ platformoje. Juose iš pirmų lūpų sužinosite apie rašytojų kūrybos procesą, su kokiais iššūkiais jie susiduria, galėsite pasidalinti mintimis ir įžvalgomis, užduoti klausimus. Kviečiame pasinaudoti galimybe sudominti ir paskatinti mokinius rinktis kokybišką ir vertingą lietuvių literatūrą.

Iki gegužės mėnesio pradžios vyks susitikimai ir su nominuotais autoriais, todėl kviečiame visas naujienas apie susitikimus stebėti Nacionalinės bibliotekos socialiniame tinkle „Facebook“.

Su visomis nominuotomis knygomis susipažinti ir balsuoti už savo favoritę galima čia: Skaitymo metai – akcija „Metų knygos rinkimai 2023“.

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2023“ plakataihttps://www.lnb.lt/vaiku-naujienos/11258-akcijos-metu-knygos-rinkimai-2023-reprezentacine-medziaga.

Šių metų akcijos „Metų knygos rinkimai“ naujovė – be knygų nominančių penketukų ekspertų komisijos nariai sudarė ir ilguosius knygų sąrašus. Juose – iki 10 knygų kiekvienoje kategorijoje, kurias ekspertai rekomenduoja ir pristato visuomenei kaip vertingą literatūrą. Vaikų kategorijos ilgąjį sąrašą rasite čia (knygų paaugliams kategorijoje ekspertų komisija ilgojo sąrašo nesudarė).

Nacionalinės bibliotekos skaitybos specialistai kviečia atkreipti dėmesį į šiais ir ankstesniais metais nominuotas knygas, skaityti jas ir gilesniam pažinimui naudoti autorių parengtą dalomąją medžiagą (2022 m. ir 2021 m. nominuotų kūrėjų parengtą medžiagą rasite čia). Taip pat rekomenduojame prisiminti ankstesnių metų nominantus ir peržiūrėti susitikimų su jais įrašus. Juos galima rasti čia.

 

Informacijos centras-biblioteka

 

Knygų mugėje

20240223 110623

Vasario 23 dieną grupelė gimnazijos darbuotojų dalyvavo 24-oje Vilniaus knygų mugėje. Mugės dalyviai tiek Lietuvos, tiek užsienio autoriai, menininkai, žymūs žmonės. Dalyvavome knygų pristatymuose, susitikimuose su rašytojais, diskusijose, turėjome galimybę įsigyti naujausius lietuvių ir užsienio rašytojų kūrinius, gauti rašytojo autografą, pasinerti į literatūros pasaulį, pajusti žodžio galią. Knygų mugė kasmet sujungia daugybę skaitytojų, kurie turi unikalią progą mėgautis literatūra.

Šių metų knygų mugės tema –„Knygos yra gyvenimas“. Ir iš tiesų skaitydami knygas tarsi nugyvename tūkstančius gyvenimų, bet visų pirma jos padeda nugyventi savo pačių gyvenimą, padeda suvokti, kas daro mūsų gyvenimą prasmingą. Anot vieno autoriaus, „knygos gali padėti suprasti pasaulį ar save, gydyti ar sužeisti, paguosti ir išlaisvinti“.

Knygų mugė vieniems yra pramoga, kitiems - savęs pažinimas.

 

Mokytoja Janina Kuliešienė 

 

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokos

Pamokos vyksta prie Kaišiadorių muziejaus parengtos kilnojamosios parodos stendų, kuriuose atsispindi gimnazijos istorijos tarpukario laikotarpis. Paroda skirta gimnazijos 100-mečiui paminėti.

IMG_9487 IMG_9494 IMG_9497 IMG_9499 IMG_9500 IMG_9513 IMG_9514 IMG_9515 IMG_9522 IMG_9527 IMG_9528 IMG_9532

 

Istorijos mokytoja Ona Jodonytė,

fotografijos Ritos Tadarauskienės

 

 

Protmūšis „Gimnazija – mano antri namai“

Gimnazijos informacijos centre-bibliotekoje vyko protmūšis „Mokykla – mūsų antrieji namai“, skirtas mokyklos 100-mečiui. Teko įdėti daug širdies ruošiant klausimus ir iš mokyklos istorijos, ir iš dabarties, kai esame ir draugiškai gyvename. Smagu buvo sulaukti žinutės iš V. Giržado progimnazijos aštuntokų, kad ir jie nori dalyvauti mūsų protmūšyje – juk tai būsimi gimnazistai. Ir jie šauniai pasirodė! Tikimės, kad dalyviai iš visų 8 komandų, ruošdamiesi ir dalyvaudami renginyje, papildė savo žinių bagažą įdomiais faktais apie mūsų gimnaziją. Geriausiai pasirodė ir I vietą laimėjo ketvirtokių merginų komanda „IV hs1 – jėga!“. II vietą užėmė antrokės merginos iš komandos „Ąžuoliukės“, o III vietą – trečiokų komanda „Naujokai“.

Džiaugiamės moksleivių aktyvumu ir gražia bendryste.

 

IMG_2222 IMG_9222 IMG_9226 IMG_9227 IMG_9228 IMG_9230 IMG_9231 IMG_9233 IMG_9247 IMG_9275 IMG_9280 IMG_9282

 

Renginio organizatorės – gimnazijos bibliotekininkės

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 65 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1350
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5700105
http://1rxpills.com/