Informacijos centras - biblioteka

Fondų komplektavimo spragos ir poreikiai

Tyrimas

Mokslo populiariosios literatūros fondo komplektavimo spragos, trūkumai ir poreikiai

Mūsų gimnazijos informacinio centro – bibliotekos šakinės literatūros fonde istorijos skyriaus knygų yra 1369 egz. Jau keletą metų istorijos skyrius atnaujinamas (papildomas) labai ribotai. Toks poreikis yra, nes literatūra praranda aktualumą. Be to, naudojama gilinantis į istorijos klausimus, ruošiantis rajoninėms olimpiadoms arba konkursams. Bibliotekininkės, bendradarbiaudamos su istorijos mokytojais, socialinių mokslų metodine grupe (pirmininkas - mokytojas metodininkas R.Dekas), išanalizavo knygų istorine tematika poreikį. Gimnazistai ruošia brandos darbus, todėl savaime suprantama, norisi, kad jie rastų pas mus pakankamai informacijos. Pastarųjų metų bibliografinių užklausų istorine tematika apžvalga parodė, kad trūksta knygų šiom temom – pirmasis pasaulinis karas, jo priežastys ir pasekmės, antrojo pasaulinio karo padariniai pasauliui ir Lietuvai, karinės sutartys, pokario įvykiai Europoje, kiti XX amžiaus įvykiai ir pan.

Tenkindami istorijos mokytojų ir gimnazistų informacinius poreikius, nupirkome bibliotekai šiuos leidinius:

1. Hernandez J. Pirmasis pasaulinis karas: 1914-1918 m. karo, kuris pakeitė XX amžiaus istoriją, įvykiai, herojai ir faktai. – K: Obuolys, 2013. - 463 p.

2. Hernandez J. Antrasis pasaulinis karas: neįtikėtinos istorijos, likusios istorijos vadovėlių paraštėse.- K: Obuolys, 2012.- 639 p.

3. Davies N. Kariaujanti Europa:1939-1945.- V: Vaga, 2011.- 616 p.

4. Judt Tony. Pokaris: Europos istorija nuo 1945 metų.- V:Baltos lankos, 2011.- 919 p.

Bibliotekininkė R.Demjanovienė

2013 m.