Technologijos

Kinas – šimtas metų jaunystės

Le cinéma, cent ans de jeunesse” (lietuvių k. kinas – šimtas metų jaunystės) – tai prancūzų cinematekos edukacinis projektas.

Remdamiesi specialia metodologija, mokiniai savo šalyje kuria filmą, kuriuo siekia atskleisti kiekvienais metais naujai parinktą projekto temą. Galutinį savo kūrybos rezultatą mokiniai pristato tarptautinei projekto auditorijai Paryžiuje.

Galimybę dalyvauti šiame projekte turėjome dvejus metus. Nuo pirmųjų žingsnių projekte mokėmės atpažinti jausmus, kuriuos veikia santykiai, vietos ir situacijos. Lavinome išklausymo bei konstruktyvios kritikos formulavimo įgūdžius, gebėjimą priimti kito nuomonę ir pamatyti pasaulį kito akimis.

Dėkoju visai gimnazijos kino klubo „Dublis“ komandai, o ypač merginoms: Dovilei Suslavičiūtei, Paulinai Švenčionytei, Agnei Urbonaitei, Andrėjai Dambrauskaitei, Rugilei Blažauskaitei, Gretai Kazlauskaitei, Austėjai Petrokaitytei, Kamilei Lapinskaitei, Rimantei Subačiūtei, Viktorijai Zujūtei, kurios nuėjo kino kūrimo kelionę nuo idėjos generavimo iki trumpametražio filmo – esė „Pasupk mane dar…” sukūrimo.

Kino pažinimo ir kūrimo kelionė šiame projekte baigėsi, bet Paryžius mums nėra paskutinė stotelė. Mes keliausim toliau. Kitaip.

1 2 4 cin em 3

Gimnazijos kino klubo „Dublis” vadovė Danguolė Arnauskienė