Anglų kalba

Mokytojų išvyka į Lenkiją

Pagaliau beveik po dešimties metų pertraukos gimnazijos mokytojai išsiruošė į kelionę. Į ją išlydėjo netikėta liūtis. Kelionės pradžioje aplankėme Palenkės vaivadijoje esantį šalia gražių ežerų pastatytą Vygrių barokinį kamaldulių vienuolyno ansamblį. Šiame vienuolyne 1999 m. lankėsi popiežius Jonas Paulius II. Apžiūrėjome kambarius, kur jis buvo apsistojęs. Čia saugoma popiežiaus kraujo lašo relikvija.

Kelionę tęsėme Augustave – Žygimanto Augusto, Lenkijos karaliaus ir Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio, mieste. Laivu plaukėme nuo seno garsiu Augustavo kanalu, kuris buvo kasamas net 15 metų. Marijos šventovėje Studzieničnoje aplankėme popiežiaus Jono Pauliaus II paminklą, prie kurio turistai fotografuojasi sugalvoję norą. Užsukome į bažnyčią, puoštą žvėrių ragais, nes, pasirodo, jos kunigas mėgo medžioti.

Paskutinis kelionės objektas – didinga Seinų šv. Mergelės Marijos bazilika, pastatyta 1779 m. Šalia yra buvusi kunigų seminarija, kurioje 1826 -1926 m. mokėsi daug žymių lietuvių kunigų. Bazilikos vyskupu 1897-1902 m. buvo A.Baranauskas. Jis ir palaidotas koplyčios rūsyje. Bazilika įžymi 15 a. gotikos stiliaus Dievo Motinos skulptūra, garsėjančia stebuklais.

Tokia turininga buvo šeštadieninė gimnazijos mokytojų išvyka.

Dėkojame kelionės organizatorei mokytojai Janinai Kuliešienei.

1 20190518_131939 SAM_1177 SAM_1186 SAM_1204 SAM_1213 SAM_1216 SAM_1240

Bibliotekininkė Regina Demjanovienė