Neformalus ugdymas

Gamtos mokslų akademijos vasaros sesijoje

Birželio 11-13d. vyko gamtos mokslų akademijos vasaros sesija. Kaip ir pernai, gimnazistus svetingai priėmė LEU mokymo bazėje Tamošiavoje. Biologai, fizikai ir chemikai dalyvavo įvairiose pažintinėse veiklose.

Biologai pirmą dieną stebėjo lijaninius augalus botanikos sode, aprašė jų savybes. Grožėjosi japoninio sodo vaizdais, o po pietų lankėsi gamtininkų centre, ten biologė V.Drobelytė surengė žygį po Pavilnio regionį parką. Gimnazistai turėjo galimybę palyginti laukinės gamtos ir Belmonto parko biologinę įvairovę. Kitą dieną su Aukštadvario apylinkėmis ir biologine įvairove supažindino ekologas T.Špiliauskas.

Chemikai ir fizikai, atvykę į Tamošiavą, ruošė orientacines užduotis biologams, kad šie geriau susipažintų su vietove, patikrintų savo gamtines žinias. Kitą dieną mokiniai mėgavosi kvapais edukaciniame renginyje „Kvapų namuose“, sužinojo, kur gimsta kvapas, kokios laiko nepaliestos senosios technologijos dar ir šiandien naudojamos kvapų gamyboje. Mokiniai gamino jazmino žiedų enflioražą, su alembiku (distiliavimo indu) išdistiliavo pipirmėtės aliejų, jį ragavo. Po pietų gimnazistai lankėsi biotechnologijų institute - biotermodinamikos ir vaistų sintezės, imunologijos ir ląstelės biologijos, baltymų ir nukleorūgščių sąveikos skyriuose. O chemijos institute susipažino su šiuolaikiniais cheminės analizės metodais, sužinojo, kaip veikia nuskaitantis elektroninis mikroskopas, masių spektrometras, magnetroninio dulkinimo įranga, susipažino su daugybe kitų sudėtingų ir įspūdingų prietaisų. Mokslininkai paaiškino, kur pritaikomi tyrimo rezultatai. Ištyrė ir gimnazistės Rimvilės žiedą, jo spektre iš tiesų buvo sidabrui ir variui būdingos linijos. Fizikai tuo metu atliko praktikos darbus LEU fizikos fakultete.

Vakarais visi akademikai gamtines žinias tikrino protmūšyje, kurį puikiai pravedė Greta ir Miglė, žiūrėjo naktinį filmą, bendravo, žaidė stalo žaidimus, dalinosi dienos įspūdžiais...

Mokytojos Virginija Aleksiūnienė, Laima Sabaliauskienė ir Gražina Kairevičienė

dscf0001 dscf5086 dscf5099 dscf5102 dscf5129 dscf5145 dscf5169 dscf5177 dscf5217 dscf5230 imgp3194 imgp3199 imgp3204 imgp3208 imgp3266 imgp3289