Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Neformalus ugdymas

Turininga ir smagi rudeninė kelionė į Taliną ir Rygą

Rudens atostogas geografijos klubo „Azimutas“ nariai ir jų draugai pradėjo kelione į Estijos ir Latvijos sostines.

Turininga ir smagi kelionė truko dvi dienas. Pirmą dieną aplankėme Taliną, miestą, skaičiuojantį 850 metų. Ekskursijoje po senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, aplankėme Tompea pilį, kurioje šiuo metu įsikūrusi prezidentūra, Aleksandro Nevskio soborą – XIX amžiaus caro valdžios simbolį, Domo katedrą, Nigulistės ir Olavistės bažnyčias, miesto amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatus, gėrėjomės senamiesčio vaizdais iš apžvalgos aikštelių. „Storosios Margaritos“ bokšte aplankėme jūreivystės muziejų. Čia buvo galima ne tik susipažinti su jūreivystės istoriniais eksponatais, bet ir pabandyti surišti jūrininko mazgus, teisingai apsivilkti gelbėjimosi liemenę. Vėliau turėjome apžvalginę ekskursiją autobusu po Talino apylinkes.

Antrą ekskursijos dieną praleidome Latvijos sostinėje. Atvykę į ją pirmiausiai užsukome į automobilių muziejų. Rygos automobilių muziejus, be abejonės, yra vienas įdomiausių Latvijos muziejų. Iš viso muziejuje yra daugiau kaip 200 eksponatų.

Vėliau tęsėme ekskursiją po Rygos senamiestį, kuris taip pat yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Aplankėme Rygos pilį, kurioje dabar įkurta Latvijos prezidento rezidencija, Domo katedros aikštę, Šv. Petro bažnyčią, pačią seniausią ir aukščiausią Rygoje, iš kurios bokšto buvo galima gėrėtis miesto panorama, paminklą garsiesiems Bremeno muzikantams, Juodagalvių riterių rūmus, Laisvės paminklą.

Visą kelionės laiką mus lydėjo puiki gidė Audronė iš „Kelionių laiko“, kuri mus supažindino ne tik su Talinu ir Ryga, bet ir suteikė daug žinių apie Latvijos bei Estijos istoriją ir geografiją.

Fotografijos Tautvydo Krilavičiaus (II h1) ir Akvilės Brazytės ( II f)

Geografijos mokytoja Asta Tamulevičienė

ant storosios margaritos stogo automobiliu muziejuje juodagalviu gildija rygoje jureivystes muziejuje prie paminklo miesto ikurejams-danams prie senojo talino gynybines sienos rygos senamiescio panorama seniausioje talino gatveje smagu ir gera drauge talino rotuses aiksteje talino senamiestyje velyvi pietus taline

RENGINIŲ KALENDORIUS

Rugsėjis 2019
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 175 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
1235
Straipsniai
1144
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
11299846
http://1rxpills.com/