Laikraštis

„Rašaluoti pirštai“ Latvijoje

Ankstų spalio 13-osios rytą išsiruošėme į  Latviją. Pirma stotelė dar Lietuvoje – Joniškis. Krepšinio muziejuje apžiūrėjome Leono Karaliūno surinktą kolekciją, pasakojančią Lietuvos krepšinio istoriją.

Kelionę tęsėme į seną Latvijos miestą Jelgavą.  Čia apsilankėme  Švč. Trejybės bažnyčios bokšte, stabtelėjom prie paminklo pirmam Latvijos prezidentui  Janiui  Čakstei, pasivaikščiojom po Užvaras parką, Vecpilsėtas gatvės kvartalą, Lielupės promenadą, apžiūrėjome Jelgavos pilį.

Iš Jelgavos važiavome į Cinevillą – Latvijos Holivudą, kur ne tik ekskursijos metu tarsi patekome į Rygą prieš 100 metų, bet ir patys dalyvavome  kino filmavimo procese.

Iš Cinevilos grįžome į Jelgavą. Čia apsilankėme karamelių dirbtuvėlėje ir stebėjome, kaip rankomis gaminami saldainiai. Susipažinę su procesu ir patys kūrėme savo saldainius.

Daugiau įspūdžių apie šią smagią kelionę skaitykite „Rašaluotuose pirštuose“.

DSC_0371 DSC_0453 DSC_0523 DSC_0731

Aušra Grigonienė

Almanto Grigonio (IV hs2) fotograf.

2016-2017 m.m. gimnazijos laikraščio „Rašaluoti pirštai" numeriai

Nepriklausomas gimnazijos laikraštis „Rašaluoti pirštai“, spalis, Nr. 1 (134)

Nepriklausomas gimnazijos laikraštis „Rašaluoti pirštai“, lapkritis, Nr. 2 (135)

Nepriklausomas gimnazijos laikraštis „Rašaluoti pirštai“, gruodis, Nr. 3 (136)

Nepriklausomas gimnazijos laikraštis „Rašaluoti pirštai“, sausis, Nr. 4 (137)

Nepriklausomas gimnazijos laikraštis „Rašaluoti pirštai“, vasaris, Nr. 5 (138)

Nepriklausomas gimnazijos laikraštis „Rašaluoti pirštai“, kovas, Nr. 6 (139)

Nepriklausomas gimnazijos laikraštis „Rašaluoti pirštai“, balandis, Nr. 7 (140)

Nepriklausomas gimnazijos laikraštis „Rašaluoti pirštai“, gegužė, Nr. 8 (141)

Respublikinė mokyklinių laikraščių konferencija

PrienaiPrienų „Žiburio“ gimnazijoje organizuotoje respublikinėje mokyklinių laikraščių konferencijoje „Mokyklos laikraštis rašo" „Rašaluoti pirštai“ dalyvavo trečią kartą. Iš keturiolikos užsiregistravusių mokyklų komandų mūsų jaunieji žurnalistai buvo bene labiausiai pastebėti: pagirti už brandumą, drąsą, už puoselėjamas tradicijas, apdovanoti Prienų rajono savivaldybės įsteigtu prizu. Susitikimo metu ne tik pasidalinta patirtimi, kaip gimsta laikraštis, bet gauta ir naudingos informacijos apie interviu rengimo metodiką, fotografavimo ypatumus, straipsnių ir informacinių pranešimų rengimą. Konferencijos epigrafui parinkti Jose Ortegos Y Gasseto žodžiai „Plačiai atvertam žvilgsniui stebuklingiausių dalykų pilna visur ir visada" skatina mus, gimnazijos žurnalistus, į pasaulį žvelgti plačiai atmerktomis akimis, pamatyti ir pasidalinti tuo, kas gali nudžiuginti, kartais gal ir sugluminti - tais kasdieniniais stebuklais, kurie svarbūs ir mums, ir, tikimės, jums.

„Rašaluoti pirštai“

Andrius Tapinas: komunikacija – labai svarbus įgūdis

A.Tapinas gimnazijojeMūsų gimnazijos žiniasklaida yra  labai veikli. Reikia rašyti straipsnius į laikraštį, kasdien leisti laidas, o tai reikalauja pastangų ir daugybės laiko. Tačiau mes, žurnalistai, ne vien tuo užsiimame. Dažnai atsiranda išskirtinių galimybių susitikti, pabendrauti, paspausti ranką tikrai ryškiems ir žinomiems Lietuvos žmonėms. Viena tokia asmenybė lapkričio 23 dieną užsuko į mūsų gimnaziją. Tai daugeliui gerai žinomas žurnalistas, laidų vedėjas bei rašytojas Andrius Tapinas. Jis radijo ir „Rašaluotų pirštų“ komandoms pasakojo apie šiuolaikinę žurnalistiką bei žurnalisto profesiją. Tema gal ir skamba kiek nuvalkiotai ir yra šiek tiek pabodusi, tačiau šis žmogus sugebėjo prikaustyti salėje buvusiųjų dėmesį. Charizmos ir iškalbos šiam žmogui tikrai netrūksta! Įvairios istorijos iš jo paties gyvenimo vertė visą salę juoktis iki ašarų, o akivaizdus šio žmogaus išprusimas nepaliko abejingų.

Interviu su A.Tapinu skaitykite gruodžio mėn. „Rašaluotų pirštų“ numeyje.

Akvilė Navardauskaitė, III hs