Karjeros centras

Ugdymo karjerai projektas mūsų gimnazijoje

Projekto pavadinimas - "UGDYMO KARJERAI IR STEBĖSENOS MODELIŲ SUKŪRIMAS IR PLĖTRA BENDRAJAME LAVINIME IR PROFESINIAME MOKYME".

Projekto tikslas - sudaryti sąlygas mokiniams pažinti save ir kuo įvairesnes profesijas, kad sėkmingi sprendimai lydėtų tolimesnę karjerą ir nuolatinį tobulėjimą.

Projektas mokiniams padės:

• pažinti karjerai svarbias charakterio savybes,
  • rasti ir naudoti visą su karjera susijusią informaciją,
  • priimti tinkamus karjeros sprendimus,
  • mokymosi ir laisvalaikio veiklose tobulinti karjerai svarbias kompetencijas,
  • įgyti lankstumo pereinant į kitą karjeros ar mokymosi aplinką,
  • suformuos mokymosi visą gyvenimą įgūdžius.

Mielas mokiny,

• savo gimnazijoje ne tik mokysies įprastinius dalykus, tačiau galėsi išmokti geriau pažinti save, tam, kad vėliau galėtum rasti Tau labiausiai tinkantį ir patinkantį darbą;
  • turėsi galimybę susipažinti su daugybę profesijų ir galėsi lengviau apsispręsti savo karjeros kelyje.

Prašome Tave aktyviai dalyvauti kasdien, nes Tavo karjera prasideda jau šiandien!

Mielas mokytojau,

ši programa tai – galimybė:

• pradėti naują tobulėjimo etapą ir įgyvendinti senai brandintas idėjas;
  • ne tik motyvuoti mokinius gerai mokytis, bet ir padėti jiems formuotis įvairius įgūdžius, būtinus karjeros kelyje.
  • niekas kitas geriau kaip Jūs nežino, kaip reikalinga yra ši programa, tad būkite aktyvūs, kantrūs ir Jūsų laukia prasmingos akimirkos formuojant savo mokinių ateitį!

Mieli tėveliai,

kad ir kaip gerai žinotumėte, kas Jūsų vaikui yra geriausia, kad ir kaip norėtumėte savo rūpestinga ranka jį nukreipti kažkokio tikslo link, pirmiausia leiskite savo vaikui pažinti save, daryti klaidas ir iš jų mokytis, nes tai tiesiog gyvenimo dalis.

Mokykitės kartu su savo vaiku, nes ši programa gali būti naudinga ir Jums.
Padėkite savo vaikui visur, kur jis prašys pagalbos.

Jei turite galimybę, leiskite vaikams susipažinti su Jūsų ir Jūsų kolegų profesijomis, pasikvieskite juos į savo darbovietę ir kitaip padėkite Ugdymo karjerai komandai, nes jie dirba tam, kad Jūs vėliau galėtumėte didžiuotis savo vaiku.

Ugdymas karjerai

Kompetencijos.
Kiekvienas mokinys galės ugdytis 4 kompetencijas: pažinti save, karjeros galimybes, planuoti karjerą ir ją įgyvendinti

Veiklos.
Veiklas koordinuos ir atliks mokyklose dirbantys koordinatoriai, mobilūs konsultantai, mokytojai, aktyviai prisidės mokyklos administracija ir tėvai.
Resursai.
Visa tai pasieksime sutelkdami savo žinias, patirtį, laiką ir energiją.

Mūsų resursai - mūsų pažintys, nusiteikimas, bendradarbiavimas.

Komanda

Pagrindą sudaro visi programoje dalyvaujantys žmonės ir jų žinios bei patirtis. Ugdymo karjerai komandą mokykloje sudarys: mobilus konsultantas nuolat aplankantis mokyklą, koordinatorius nuolat dirbantis mokykloje, keletas mokytojų ir mokinių, mokyklos administracijos darbuotojai, tėvai.

Veikla

Mokytojai daug naudingų užduočių ras “Mokytojo knygoje”, mokiniai – “Mokinio knygoje”. Visą veiklų planą pristatys koordinatorius ir mobilus konsultantas.

Veiklas sudarys įvairūs vizitai į įmones, susitikimai su įvairių profesijų žmonėmis, įvairių veiklų išbandymas praktiškai, asmeninės ir grupinės konsultacijos,

įvairūs mokymai.

Tikslas – ugdyti mokinių kompetencijas:

• pažinti save,
  • pažinti karjeros galimybes,
  • planuoti karjerą,
  • karjerą įgyvendinti.

Veiklomis sieksime padėti mokiniams

tapti sąmoningesniais ir ugdyti gebėjimą valdyti savo mokymąsi bei karjerą.

Kiekviena mokykla dirbs pagal panašų planą, bet kelių į tikslą gali būti įvairių. Sėkmingai
įgyvendindama planą mokykla bus konkurencingesnė nei kitos mokyklos, todėl nesnauskite ir prisijunkite prie savo mokyklos Ugdymo karjeros komandos jau šiandien!

Mielas mokytojau, šio projekto metu Jūs turėsite galimybę:

• plačiau papasakoti apie su dėstomu dalyku susijusias specialybes ir sužadinti profesinį mokinių smalsumą;
  • atlikti įvairias veiklas, kurias rasite aprašytas Ugdymo karjerai mokytojo knygoje;
  • dalyvauti įvairiuose mokymuose, perskaityti įvairios medžiagos;
  • organizuoti įvairius renginius, vizitus, visas projekto naujienas pranešti mokinimas ir jų tėvams.

Mieli tėveliai,

šio projekto metu Jūs, galbūt, dažniau nei įprastai galėsite apsilankyti mokykloje. Turėsite galimybę plačiau papasakoti apie savo karjerą, o gal padėsite suorganizuoti keletą renginių.

Net jei jūsų vaikas jau žino kuo nori būti, galbūt, jūsų aktyvi veikla padės teisingai pasirinkti kitiems.

Kuo daugiau išmanysite šioje temoje, tuo geresniu patarėju savo vaikui būsite.

Mielas mokiny,

svajoji apie sėkmingą karjerą.

Skyręs bent valandėlę per savaitę mokykloje vykstančioms karjeros veikloms, į suaugusiųjų pasaulį galėsi įžengti stipresnis ir geriau pasiruošęs.

Visus kviečiame

• sekti naujienas svetainėje www.mukis.lt
  • prisijunkti prie facebook grupės “Ugdymas karjerai“