Verta perskaityti

Tai - įdomu. Verta perskaityti.

scan0001

Pupų Dėdė [Petras Biržys]: atsiminimai/parengė T. Četrauskas.- Vilnius: Vaga, 1999.- 222 p. iliustr. – (Žmogus ir laikas).

Iš Pupų Dėdės (Petro Biržio) atsiminimų tarsi iš miniatiūrinių laiko kristalų susidėsto etnografinės Lietuvos vaizdas (dūminė pirkia, naktigonės, varnienos valgymas, rusiškos mokyklos, žydeliai „kromininkai“), ataidi Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų atgarsiai, Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės epizodai, išryškėja Radiofono veiklos pradžia, cirko kūrimasis bei kiti įvykiai. Margas kaip šie prisiminimai ir paties autoriaus gyvenimas – būta Amerikoj, išmaišyta visa Lietuva, vienuolika kartų sėdėta kalėjime, grota, dainuota, vaidinta, rašyta... Apie visa tai – šioje atsiminimų knygoje.